Nowy samochód dla strażaków

1 marca 2019
W ostatnich latach na wsparcie lubańskiej straży pożarnej powiat przeznaczył ponad 1,5 mln zł. Dzięki zaangażowaniu powiatu strażacy mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt, a środki te pozyskane dzięki realizacji projektów unijnych.

Powiatowa straż jedną z najlepszych

22 lutego 2019
W ubiegłym tygodniu w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, odbyła się odprawa roczna kardy kierowniczej Państwowych Straży Pożarnych województwa dolnośląskiego. W odprawie wziął udział komendant powiatowej jednostki mł. bryg. mgr inż. Zbigniew Szyszło.

Przygotowanie Targów Turystycznych

22 lutego 2019
55 uczniów oraz nauczycieli z saksońskich i polskich szkół pod okiem profesjonalnych trenerów zdobywali kolejne doświadczenia w dziedzinie planowania i organizacji przedsięwzięć kulturalno-turystycznych.

W Lubaniu działają młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa

15 stycznia 2019
Od tamtego roku w trzech szkołach średnich, których organem prowadzącym jest powiat działają mini przedsiębiorstwa. Podstawowym celem projektu jest nauczanie przedsiębiorczości w szkołach na terenie czesko-polskiego Euroregionu Nysa.

E-akta

4 stycznia 2019
Od stycznia 2019 r. weszły w życie przepisy, które ułatwią przechowywanie akt pracowniczych dotyczących pracowników i zleceniobiorców i obniżą koszty związane z ich przechowywaniem.

Instrukcja obsługi Platformy Elektronicznych Usług Geodezyjnych – PEUG

13 grudnia 2018
W związku z zakończeniem wdrażania projektu pn. „Platforma Elektronicznych Usług Geodezyjnych – PEUG”, w ramach którego zastosowano rozwiązania zapewniające zainteresowanym osobom szybszy dostęp do map prezentujemy instrukcję obsługi PEUG.

Ostatni etap prac w Grabiszycach

22 listopada 2018
Trwają ostatnie prace na drodze powiatowej między Zalipiem a Grabiszycami. Wykonawcą prac na tym odcinku jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jałowca. Koszt całej inwestycji przekroczył 4 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest w tym miesiącu.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    15