Drugi etap prac Siekierczyn-Nowa Karczma

7 maja 2018
Rozpoczął się drugi etap prac na drodze z Siekierczyna do Nowej Karczmy. Przebudowany zostanie blisko półtorakilometrowy odcinek drogi.

Wrocławska na finiszu

17 kwietnia 2018
Jeszcze tylko oznakowanie poziome i zakończona zostanie modernizacja nawierzchni ulicy Wrocławskiej. Droga wymagała remontu a zadanie zrealizowane zostało przez trzy samorządy. Wyremontowany odcinek stanowi wyjazd z Lubania w kierunku Nowogrodźca.

Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty

11 kwietnia 2018
Środowiskowy Dom Samopomocy w Smolniku stoi otworem dla uczestników, którzy chcieliby skorzystać z codziennych zajęć. Placówka funkcjonuje od początku marca, już kilka osób uczestniczy w ciekawych zajęciach, w dobrze wyposażonych pracowniach.

Droga Grabiszyce-Zalipie do remontu

9 kwietnia 2018
To już pewne, droga z Grabiszyc Górnych do Zalipia jeszcze w tym roku zostanie zmodernizowana. W dniu dzisiejszym przegłosowana została uchwała, która z pewnością ucieszy wszystkich użytkowników tej drogi.

Inwestycje powiatu lubańskiego

8 kwietnia 2018
Siatka dróg w powiecie lubańskim jest stale modernizowana. W ciągu trzech ostatnich lat samorząd powiatu wydał na inwestycje drogowe prawie 17 i pół miliona złotych (17,3) - wyremontowanych zostało blisko 28 km dróg oraz 6 mostów.

Działania społeczne w powiecie

29 marca 2018
Podczas ostatniej sesji rady powiatu lubańskiego, Katarzyna Wójcik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przedstawiła radnym sprawozdanie z działalności w roku 2017 podległej jednostki. Poruszono również temat nowych ośrodków.

GPS, czyli gdzie po szkole? Powiatowa debata

27 marca 2018
,,GPS - czyli gdzie po szkole. Kształcenie zawodowe dla rynku pracy”. Pod takim hasłem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, zorganizowano debatę, w której udział wzięło blisko 200 osób m.in. przedstawiciele kuratorium, lokalnych firm, samorządowcy.
1    2  3  4  5  6  7  8  9  10    15