Nowe trasy rowerowe

2 lipca 2018
Powiat Lubański wraz z 12 partnerami czeskimi i 7 polskimi realizuje projekt mający na celu stworzenie trasy rowerowej wokół Gór Izerskich. Łączna długość pętli to ponad 220 kilometrów. Misją projektu jest promocja turystyki rowerowej.

Otwarcie Środowiskowego Dom Samopomocy

28 czerwca 2018
Środowiskowy Dom Samopomocy w Smolniku oficjalnie rozpoczął swoją działalność. 27.06 br. odbyło się otwarcie placówki. Dom jest nową jednostką Powiatu Lubańskiego i stoi otworem dla uczestników, którzy chcieliby skorzystać z codziennych zajęć.

Przetarg rozstrzygnięty

22 czerwca 2018
Zakończono postępowanie przetargowe na przebudowę drogi powiatowej między Zalipiem a Grabiszycami. Wyłonionym wykonawcą prac na tym odcinku zostało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jałowca. Plac budowy został przekazany.

Sportowe podsumowanie

21 czerwca 2018
Organizatorzy wydarzenia podsumowującego współzawodnictwo sportowe w powiecie uhonorowali szkoły, dyrektorów oraz uczniów, którzy w roku szkolnym rywalizowali w zawodach sportowych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim oraz międzynarodowym.

Akcja z zakresu obronności. Kryptonim - Czerwiec 2018

20 czerwca 2018
Kilkanaście wozów strażackich ruszyło do akcji. Na miejscu pojawiła się także policja. Pogotowie ratunkowe było w łączności i czekało na sygnał, że trzeba ruszyć do akcji... Napad terrorystyczny oraz pożar w wieży Zamku Czocha...

Nagrody za promocję powiatu

20 czerwca 2018
W sali koncertowej Szkoły Muzycznej I. stopnia im. O. Kolberga w Lubaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród Starosty Lubańskiego za promowanie powiatu w roku szkolnym 2017/2018. Wzięło w niej udział 89 uczniów szkół i placówek oświatowych powiatu.

Pobiegli po Siekierki

18 czerwca 2018
16.06 br. odbyła się trzecia edycja Powiatowo-Gminnego „Biegu po Siekierkę” organizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Jeziorna” w Siekierczynie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Siekierczynie oraz Powiatu Lubańskiego.
1    3  4  5  6  7  8  9  10  11    46