Finał powiatowych konkursów

18 czerwca 2018
Za nami 18 edycja Gali Laureatów Konkursów Powiatowych i Regionalnych  przeprowadzonych w tym roku szkolnym. Uczestniczyło w niej 96  laureatów konkursów przedmiotowych, artystycznych i językowych, organizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacyjne.

Napad terrorystyczny i pożar w Zamku Czocha

14 czerwca 2018
Napad terrorystyczny oraz pożar w wieży Zamku Czocha – taki komunikat usłyszała jednostka straży pożarnej i policji, cztery gminy i pogotowie ratunkowe. Za nami powiatowe ćwiczenie z zakresu obronności, w którym udział wzięło blisko 200 osób.

Jednogłośne absolutorium w powiecie

14 czerwca 2018
Radni Powiatu Lubańskiego na ostatniej sesji udzielili jednogłośnie absolutorium zarządowi powiatu za 2017 r. Pozytywne wykonanie ubiegłorocznego budżetu oceniła również Regionalna Izba Obrachunkowa oraz komisja rewizyjna, doceniając realizowane działania

Pobiegną po Siekierki

13 czerwca 2018
Odliczamy czas. Już w najbliższą sobotę (16.06) odbędzie się kolejna edycja ,,Biegu po Siekierkę”. Biegi odbędą się na dystansach 500 metrów, 5 oraz 10 kilometrów. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno doświadczonych maratończyków, jak i amatorów

Nowa pompa

30 maja 2018
To pompa o ogromnej mocy, która zwiększy bezpieczeństwo w powiecie oraz usprawni działania związane z usuwaniem klęsk żywiołowych. Zakup został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Ostateczna trasa

29 maja 2018
Mamy dobrą wiadomość dla miłośników jednośladów. Zaakceptowana została ostateczna wersja trasy rowerowej, która powstanie w ramach realizacji projektu pn. „Rowerem wokół Gór Izerskich”. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Euroregionem Nisa.

Nowa winda w lubańskim szpitalu

25 maja 2018
W Łużyckim Centrum Medycznym w Lubaniu funkcjonuje nowa, wyjątkowo bezpieczna winda, która służy pacjentom, personelowi oraz odwiedzającym. Poprzednią windę trzeba było zlikwidować, bo miała ponad 30 lat.
1    4  5  6  7  8  9  10  11  12    46