Bądźcie wrażliwi na los słabszych od was

25 maja 2018
Jak zwykle było niezwykle. Wychowawcy i wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaniu przyzwyczaili już nas do wielkich wzruszeń. To właśnie oni powinni uczyć nas szczerości, radości oraz niesłabnącej energii.

Rowerem wokół Gór Izerskich

22 maja 2018
18.05 br. w lubańskim starostwie odbyło się spotkanie dotyczące realizacji projektu pn. Rowerem wokół Gór Izerskich. Partnerem wiodącym jest Euroregion Nisa, a koordynatorem projektu po stronie polskiej jest nasz powiat. Budżet projektu to 3,4 mln euro.

Transgraniczna współpraca Saksonii i Dolnego Śląska

17 maja 2018
15 maja br. w Gorlitz odbył się Konwent Gmin Przygranicznych z Saksonii i Dolnego Śląska. Spotkanie dotyczyło międzysamorządowej współpracy w zakresie dostępu do usług publicznych. Jednym z prelegentów konwentu był Walery Czarnecki, starosta lubański.

Dalsze plany na trójstronną współpracę

16 maja 2018
Za nami budowa sygnalizacji świetnej na skrzyżowaniu ulic Podwale, Ratuszowej i Zgorzeleckiej oraz modernizacja ulicy Wrocławskiej w Lubaniu. Podczas odbioru technicznego tych inwestycji, zastanawiano się nad kolejnymi zadaniami.

Przetarg na drogę Grabiszyce–Zalipie

14 maja 2018
Ruszyło postępowanie przetargowe na przebudowę drogi powiatowej między Zalipiem, a Grabiszycami. 80 procent planowanej wartości zadania powiat pozyskał z rezerwy budżetu państwa. Droga ta faktycznie wymaga remontu.

Nieodpłatna Pomoc Prawna w 2017 roku

10 maja 2018
Na terenie powiatu funkcjonują dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowane w Starostwie Powiatowym w Lubaniu oraz w Urzędzie Miasta Świeradów – Zdrój. W starostwie porad udzielają radcowie prawni oraz adwokaci wyznaczeni przez korporacyjne izby

Gotowi na RODO

9 maja 2018
Bezpłatne szkolenie “Gotowi na RODO, czyli nowe przepisy o ochronie danych osobowych” dla organizacji pozarządowych z województwa dolnośląskiego odbędzie się w piątek, 18 maja o godz. 14:00 w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. Zapraszamy!
1    5  6  7  8  9  10  11  12  13    46