Zła jakość powietrza w Lubaniu

4 grudnia 2018
W niektórych miastach stacje pomiarowe wykazały, że powietrze jest niezdrowej i średniej jakości. W związku z tym publikujemy powiadomienie o przekroczeniu poziomu informowania społeczeństwa o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego w Lubaniu.

Pierwsza sesja rady

23 listopada 2018
22 listopada br. odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Lubańskiego VI kadencji. W sesji uczestniczyło 16 radnych Rady Powiatu Lubańskiego, wybranych na kadencję 2018-2023. W trakcie obrad radni złożyli ślubowanie. Następnie wybrano nowe prezydium Rady.

Ostatni etap prac w Grabiszycach

22 listopada 2018
Trwają ostatnie prace na drodze powiatowej między Zalipiem a Grabiszycami. Wykonawcą prac na tym odcinku jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jałowca. Koszt całej inwestycji przekroczył 4 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest w tym miesiącu.

Wyjątkowy dzień

21 listopada 2018
Dzień Pracownika Socjalnego, który przypada na 21 listopada, na stałe wpisał się do kalendarza ważnych wydarzeń w Polsce. Z tej okazji, wszystkim pracownikom socjalnym życzymy wytrwałości, zdrowia i satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym.

Powiatowy Dzień Pracownika Socjalnego

20 listopada 2018
Coroczne spotkanie z pracownikami służb społecznych z terenu powiatu stały się już tradycją. To właśnie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego Walery Czarnecki złożył życzenia osobom, które na co dzień realizują zadania na rzecz osób potrzebujących wsparcia.

V kadencja Powiatu Lubańskiego

13 listopada 2018
Przyszedł czas na podsumowanie V kadencji powiatu lubańskiego. Pieniądze pochodzące z różnych źródeł pozyskane w tej kadencji to kwota 57 mln 385 tys. zł. Można powiedzieć, że to jeden roczny, dodatkowy budżet powiatu.

Nowa siedziba

8 listopada 2018
To dobra informacja dla osób niepełnosprawnych, nowa siedziba Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności jest nie tylko w pełni dostosowana do ich potrzeb, w przyszłości ma to być centralne miejsce wspierania niepełnosprawnych w Lubaniu.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    45