Zawodowo i profesjonalnie – projekt rusza od września

17 maja 2019
Nowy projekt Powiatu Lubańskiego adresowany jest do uczniów i nauczycieli trzech szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat. Pozyskana kwota przekracza 3 miliony złotych. Wkład własny z budżetu powiatu to ponad 151 tysięcy złotych.

Staże u pracodawców, szkolenia dla nauczycieli

13 maja 2019
Na rynku coraz ważniejsza jest praktyczna nauka zawodu, zdobycie kwalifikacji i umiejętności. Uczniowie chętniej korzystają ze staży i płatnych praktyk, a firmy częściej zatrudniają młodych. Tak jest również w naszym powiecie.

Nowy pojazd Powiatowego Zarządu Dróg

26 kwietnia 2019
Mercedes Unimog, zasili flotę Powiatowego Zarządu Dróg w Lubaniu. To „Uniwersalne Urządzenie Motorowe” – jak brzmi jego pierwotna nazwa (niem. Universal-Motor-Gerät) – zostało skonstruowane specjalnie do tego celu.

„Firemki” jak prawdziwe firmy

19 kwietnia 2019
„Firemki” prowadzone przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych z trzech powiatów oraz z Czech, w ramach unijnego projektu, działają niemal jak prawdziwe. Celem projektu jest lepszy start młodych w przyszłość i energiczniejsze wejście na rynek pracy po szkole

Młodzieżowe Targi

18 kwietnia 2019
Czy przedsiębiorczości można nauczyć? Jak i po co prowadzić własną działalność i czym się wyróżnić wśród innych firm. To tylko niektóre z pytań, na które próbowali odpowiedzieć sobie uczestnicy I Ritingu Firemek.

Działania społeczne w powiecie

3 kwietnia 2019
Podczas sesji rady powiatu lubańskiego, Katarzyna Wójcik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przedstawiła radnym sprawozdanie z działalności w roku 2018 podległej jednostki. Poruszono również temat ośrodków interwencji kryzysowej.

Stypendia dla uczniów

26 marca 2019
Choć nauka w publicznych jest bezpłatna, to pozostałych kosztów z nią związanych jest naprawdę sporo. Podręczniki, pomoce naukowe, dojazdy do szkół sporo kosztują. Jedną z możliwości, aby zdobyć środki za naukę jest otrzymanie stypendium.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    14