Przekazanie sprzętu do szkolnych miniprzedsiębiorstw

18 marca 2019
Marzec przyniósł kolejne efekty realizowanego przez Powiat Lubański projektu pn. „Wspólna droga na rzecz przedsiębiorczości w szkołach”. Stworzone przez uczniów firmy wyposażone zostały w sprzęty niezbędne do prowadzenia swoich działalności.

Strażacy mają nową łódź

15 marca 2019
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu ma nowy sprzęt, potrzebny do codziennych, tak ważnych działań, w obronie życia, zdrowia i mienia mieszkańców powiatu. Straż pożarna otrzymała nową łódź ratunkową wraz z przyczepą.

Pożegnanie Zbigniewa Tomaszewskiego

15 marca 2019
W wieku 90 lat odszedł Zbigniew Tomaszewski, filar lubańskiej służby zdrowia, sybirak, autor publikacji i książek, wielokrotnie uhonorowany odznaczeniami państwowymi. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu w Lubaniu 15.03 br. o godz. 13.00.

Strażacy ćwiczyli ratownictwo lodowe

14 marca 2019
Pamiętaj! Wchodząc na zamarznięty zbiornik wodny zawsze ryzykujesz!Na lodowisku w Łagowie strażacy ćwiczyli ratowanie tonących, pod którymi załamał się lód.Ćwiczenia składały się z części teoretycznej i części praktycznej.

Rekrutacja do Szkoły Muzycznej

13 marca 2019
Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Lubaniu ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2019/20 do klas: fortepianu, skrzypiec, gitary, fletu, klarnetu, trąbki, waltorni oraz akordeonu. Zapisy od 1 marca br. Zapraszamy!

Pierwszy Memoriał Waldemara Siudy za nami

12 marca 2019
Minął już rok absencji popularnego SIUDYMA przy zielonym stoliku. Brydż jako gra niby ten sam, ale jakże inny bez niego; bez jego entuzjazmu, pozytywnych emocji, woli walki i ducha zwycięstwa.

Co się dzieje na rynku pracy?

11 marca 2019
Bezrobocie w powiecie lubańskim z roku na rok spada, na koniec roku 2018 stopa bezrobocia wyniosła 7,6%. Sprawozdanie z sytuacji na rynku pracy w powiecie lubańskim przedstawiła podczas ostatniej sesji dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.
1    4  5  6  7  8  9  10  11  12    12