5 milionów złotych na ochronę dolnośląskich zabytków

16 lipca 2021
Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął dziś jednogłośnie uchwałę przekazującą 5 milionów złotych na ochronę zabytków. Pieniądze będzie można przeznaczyć na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach.

Zwiedzamy Dolny Śląsk z nowym, wakacyjnym przewodnikiem turystycznym

16 lipca 2021
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego prezentuje najnowszy przewodnik po regionie dla rodzin z dziećmi i zaprasza do wakacyjnego odkrywania tajemniczego Dolnego Śląska!

Powiat lubański w strefie zagrożonej ASF

14 lipca 2021
Powiatowy Lekarz Weterynarii apeluje, aby zgłaszać wszystkie przypadki znalezionych padłych dzików, aby te mogły zostać poddane badaniom. Od wczoraj teren powiatu lubańskiego został objęty ograniczeniami związanym z rozprzestrzenianiem się ASF.

IMGW ostrzega. W regionie możliwe burze i grad

13 lipca 2021
Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

Bezpieczeństwo w internecie

12 lipca 2021
Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze” zaprasza mieszkańców Lubania i Powiatu Lubańskiego w wieku 60+ do Lokalnego Inkubatora Organizacji Pozarządowych (NGO) w Lubaniu na bezpłatne warsztaty nt. bezpieczeństwa w internecie. Najbliższe spotkania już w sobotę.

„POLSKA WIEŚ – DZIEDZICTWO I PRZYSZŁOŚĆ”

12 lipca 2021
Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła XII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

KWESTIONARIUSZ ANKIETOWY (ANKIETA)

12 lipca 2021
Czy czujesz się związany z miejscem z którego pochodzisz? Czy podoba Ci się otoczenie w którym mieszkasz? Zapraszamy do wzięcia udziału w krótkim badaniu ankietowym, prowadzonym przez Instytut Rozwoju Terytorialnego w ramach prac nad Audytem krajobrazowym
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    11