Dalszy rozwój e-usług w Powiatach Lubańskim, Lwóweckim, Zgorzeleckim, Bolesławieckim i Gminie Miejskiej Lubań

13 października 2020
Projekt jest realizowany przez 5 partnerów: Powiat Bolesławiecki (partner wiodący) i Powiaty Lubański, Lwówecki, Zgorzelecki i Gmina Miejska Lubań. Przedmiotem projektu jest wprowadzenie zaawansowanych e-usług publicznych.

Wizyta Wojewody w powiecie

12 października 2020
Kooperacja w ramach działań przeciwdziałania epidemii, a także podsumowanie dotychczasowych kontaktów i zrealizowanych wspólnych projektów to najważniejsze tematy poruszone podczas rozmowy starosty Walerego Czarneckiego z Wojewodą Dolnośląskim.

Dotacje na małe przetwórstwo i RHD

12 października 2020
Od 26 października 2020 r. ARiMR będzie przyjmowała wnioski w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”, czyli na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny.

ARiMR: rekompensaty za klęski żywiołowe lub ASF

12 października 2020
Od 15 października 2020 r. rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, mogą składać w ARiMR wnioski o wsparcie finansowe z PROW 2014-2020 - poinformowała w środę Agencja.

ŻÓŁTA STREFA

9 października 2020
W Polsce w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 mamy kilka stref. Największe obostrzenia sanitarne obowiązują w strefie czerwonej, mniejsze w żółtej. Sprawdź, co można, a czego nie wolno robić.

KOLEJNA ZDALNA SESJA

9 października 2020
Rada Powiatu Lubańskiego znów obradowała zdalnie. Starostwo Powiatowe w Lubaniu zakupiło system, który umożliwia zdalne przeprowadzenie obrad, dyskusję nad projektami uchwał oraz wymianę poglądów pomiędzy radnymi i urzędnikami, a wreszcie samo głosowanie

DROGA POWIATOWA W ZAPUŚCIE DO REMONTU

6 października 2020
Zakończono postępowanie przetargowe na przebudowę drogi powiatowej w Zapuście. Wyłonionym wykonawcą prac na tym odcinku zostało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jałowca. Plac budowy został przekazany.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    12