Pozytywna ocena projektu

11 października 2016
Projekt „Kom(m)ando „Zur Hilfe! Na pomoc!” złożony przez Powiat Lubański w partnerstwie z niemieckim miastem Löbau został pozytywnie oceniony i uzyskał dofinansowanie, trzecie co do wielkości. Wartość wnioskowanego dofinansowania to 1.014.322,61 EURO.

Remont mostów w Grabiszycach

7 października 2016
Dzięki staraniom władz powiatu ogłoszony został przetarg na odbudowę trzech mostów w Grabiszycach. Pieniądze na realizację tego zadania pozyskano z budżetu państwa.

Starania zakończone sukcesem

1 września 2016
Remont drogi relacji Siekierczyn – Nowa Karczma zostanie zrealizowany. 29 sierpnia marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Ewa Mańkowska wręczyli Waleremu Czarneckiemu, staroście lubańskiemu umowę na dofinansowanie odbudowy wspomnianego odcinka.

Kolejne inwestycje drogowe powiatu

28 lipca 2016
Rozstrzygnięto przetargi na dwie kolejne inwestycje infrastrukturalne, które w tym roku realizowane będą przez powiat lubański. Poprawa bezpieczeństwa i warunków komunikacyjnych na drogach w powiecie lubańskim, to nadal jeden z ważniejszych priorytetów.

Ćwiczenia straży pożarnej

1 lipca 2016
19 zastępów wzięło udział w ćwiczeniach taktyczno-bojowych „DOM ZDROJOWY 2016”, które w sobotę (25 czerwca br.) odbyły się w Świeradowie-Zdroju. Organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu wraz ze Starostwem.

Nowa inwestycja powiatu

28 kwietnia 2016
Na dzisiejszej sesji rada powiatu, wprowadziła (na mocy uchwały budżetowej) nowe zadanie inwestycyjne dotyczące przebudowy drogi powiatowej w Rudzicy. Na ten cel pozyskano dofinansowanie w wysokości 1,7 miliona złotych.

Jest szansa na lepsze drogi

7 kwietnia 2016
Istnieje szansa, że w przeciągu dwóch najbliższych lat zmodernizowane zostaną drogi w Leśnej, Świeradowie-Zdroju oraz Platerówce. Wszystko to za sprawą projektu, którego głównym założeniem jest ułatwienie komunikacji pomiędzy Polską, a Czechami.
1    6  7  8  9  10  11  12  13  14    14