Powiat lubański - bezpieczeństwo, oświata, zdrowie

27 grudnia 2017
Ten rok dla powiatu lubańskiego to czas realizacji strategicznych inwestycji, rozwoju oraz pozyskiwania dużych środków zewnętrznych na realizację ważnych zadań. Czas podsumować poszczególne działania. Co udało się zrobić w powiecie?

BEZPŁATNY "PRZEWODNIK MINERALOGICZNY PO POWIECIE LUBAŃSKIM I LWÓWECKIM"

27 grudnia 2017
Lubańskie Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” przygotowało niespodziankę dla miłośników regionu. Ponownie dostępny jest „Przewodnik mineralogiczny po powiecie lubańskim i lwóweckim”.

Świątecznie w Mickiewiczu

21 grudnia 2017
Świąteczna Bożonarodzeniowa Gala już za nami. Była to doskonała okazja, aby złożyć sobie świąteczne życzenia oraz podziękować za wspólnie spędzony rok. Spotkanie uświetnił niezwykły występ uczniów i nauczycieli lubańskiego mickiewicza.

Ponad milion na doposażenie straży

18 grudnia 2017
Ponad milion euro wyniosła wartość projektu, który realizowany jest przez nasz powiat we współpracy z niemieckim Löbau. Środki te przeznaczone zostaną na doposażenie jednostek straży pożarnej w powiecie oraz u naszych zachodnich sąsiadów.

40 lat Kwisy Leśna

18 grudnia 2017
40 lat temu Alicja i Jerzy Stanuchowie założyli sekcje kajakową w Leśnej. Przez te cztery dekady budowano coraz mocniejsze fundamenty, aby Leśna była zauważana na sportowej mapie naszego kraju. W tym czasie wychowano 25 reprezentantów Polski.

Deklaracja Sudecka podpisana

12 grudnia 2017
Dolny Śląsk regionem zrównoważonego rozwoju? Wczoraj we Wleniu, odbyło się spotkanie blisko setki samorządowców reprezentujących południowo-zachodnią część Dolnego Śląska, od Jeleniej Góry przez Wałbrzych po Kłodzko, aby rozmawiać o współpracy.

Remont Wrocławskiej w przyszłym roku

6 grudnia 2017
Remont ulicy Wrocławskiej w Lubaniu przeniesiony został na przyszły rok. Pierwszy przetarg na realizację tej inwestycji, z powodu braku ofert został unieważniony. Planowane zakończenie prac na tym odcinku to czerwiec 2018 roku.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    32