Transgraniczna współpraca Saksonii i Dolnego Śląska

17 maja 2018
15 maja br. w Gorlitz odbył się Konwent Gmin Przygranicznych z Saksonii i Dolnego Śląska. Spotkanie dotyczyło międzysamorządowej współpracy w zakresie dostępu do usług publicznych. Jednym z prelegentów konwentu był Walery Czarnecki, starosta lubański.

Przetarg na drogę Grabiszyce–Zalipie

14 maja 2018
Ruszyło postępowanie przetargowe na przebudowę drogi powiatowej między Zalipiem, a Grabiszycami. 80 procent planowanej wartości zadania powiat pozyskał z rezerwy budżetu państwa. Droga ta faktycznie wymaga remontu.

Drugi etap prac Siekierczyn-Nowa Karczma

7 maja 2018
Rozpoczął się drugi etap prac na drodze z Siekierczyna do Nowej Karczmy. Przebudowany zostanie blisko półtorakilometrowy odcinek drogi.

Wrocławska na finiszu

17 kwietnia 2018
Jeszcze tylko oznakowanie poziome i zakończona zostanie modernizacja nawierzchni ulicy Wrocławskiej. Droga wymagała remontu a zadanie zrealizowane zostało przez trzy samorządy. Wyremontowany odcinek stanowi wyjazd z Lubania w kierunku Nowogrodźca.

Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty

11 kwietnia 2018
Środowiskowy Dom Samopomocy w Smolniku stoi otworem dla uczestników, którzy chcieliby skorzystać z codziennych zajęć. Placówka funkcjonuje od początku marca, już kilka osób uczestniczy w ciekawych zajęciach, w dobrze wyposażonych pracowniach.

Droga Grabiszyce-Zalipie do remontu

9 kwietnia 2018
To już pewne, droga z Grabiszyc Górnych do Zalipia jeszcze w tym roku zostanie zmodernizowana. W dniu dzisiejszym przegłosowana została uchwała, która z pewnością ucieszy wszystkich użytkowników tej drogi.

Inwestycje powiatu lubańskiego

8 kwietnia 2018
Siatka dróg w powiecie lubańskim jest stale modernizowana. W ciągu trzech ostatnich lat samorząd powiatu wydał na inwestycje drogowe prawie 17 i pół miliona złotych (17,3) - wyremontowanych zostało blisko 28 km dróg oraz 6 mostów.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    11