Działania społeczne w powiecie

29 marca 2018
Podczas ostatniej sesji rady powiatu lubańskiego, Katarzyna Wójcik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przedstawiła radnym sprawozdanie z działalności w roku 2017 podległej jednostki. Poruszono również temat nowych ośrodków.

GPS, czyli gdzie po szkole? Powiatowa debata

27 marca 2018
,,GPS - czyli gdzie po szkole. Kształcenie zawodowe dla rynku pracy”. Pod takim hasłem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, zorganizowano debatę, w której udział wzięło blisko 200 osób m.in. przedstawiciele kuratorium, lokalnych firm, samorządowcy.

Dolnośląska Gala Talentów w Mickiewiczu

22 marca 2018
Wczoraj (21.02.2018 r.) odbyła się ósma edycja Dolnośląskiej Gali Talentów. W tym roku gospodarzem gali, organizowanej przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu.

Forum zawodowe w KZL-u

21 marca 2018
Za nami forum zawodowe, które zorganizowane zostało w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej. W znakomitej atmosferze, uczniowie szkoły opowiedzieli o możliwościach podnoszących umiejętności zawodowe, oferowanych przez szkołę.

Aktywny Dolny Śląsk

17 marca 2018
Rozpoczął się nabór wniosków w ramach wojewódzkiego budżetu obywatelskiego "Aktywny Dolny Śląsk". Wnioski można składać na stronie internetowej aktywny.dolnyslask.pl. Nabór trwa do 1 kwietnia 2018 r. III edycja budżetu to 1 milion złotych.

Stres i co dalej?

16 marca 2018
Z doświadczeniem stresu w każdym dniu spotykamy się niekiedy nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Pojawiają się pytania jak żyć, żeby sprostać wyzwaniom codziennego dnia, co robić, aby w sytuacjach bez wyjścia być w stanie poradzić sobie bez szkody.

Doposażenie straży, kursy oraz wspólne ćwiczenia

13 marca 2018
Skoordynowanie działań zaplanowanych w związku z realizacją projektu, zapoznanie się ze strukturą organizacyjną powiatowej komendy, jej zasobami kadrowymi oraz wyposażeniem. Temu służyło spotkanie z przedstawicielami miasta Löbau.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    11