Niecodzienna wizyta

16 listopada 2017
Gabinet starosty był już miejscem wielu spotkań, zarówno tych poważnych na wysokim szczeblu politycznym jak i również istotnych pod względem społecznym. Niemniej jednak takiego spotkania nie spodziewał się nikt.

Zmiana systemu CEPIK

14 listopada 2017
W związku z prowadzonymi przez Ministerstwo Cyfryzacji pracami technicznymi dotyczącymi uruchomienia od dnia 13 listopada 2017 r. (poniedziałek) nowego systemu CEPiK 2.0, informujemy, że w pracy Wydziału Komunikacji i Drogownictwa wystąpią utrudnienia.

Podsumowanie strażackich zmagań

8 listopada 2017
IX Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubańskiego za nami. Rozgrywki był świetna okazją do wzajemnej rywalizacji i pokazu wyszkolenia bojowego strażaków.

Mistrzowie z KZL-u

8 listopada 2017
3 miejsce w 23. Mistrzostwach Sportowo – Obronnych o Puchar Ministra Obrony Narodowej to nielada wyczyn. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu po raz kolejny wzięli udział w zawodach proobronnych.

Kongres Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy

8 listopada 2017
W dniach 18 – 20 października w Strasbourgu odbyła się 33 Sesja Plenarna Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Europy (CLRAE). Kongres jest organem doradczym Komitetu Ministrów, reprezentującym władze lokalne i regionalne państw Rady Europy.

Sudety 2030 - szansą rozwoju regionu

8 listopada 2017
27 października br. w Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze odbyły się rozmowy na temat rozwoju i przyszłości południowej części Dolnego Śląska. Powiat Lubański reprezentował – Walery Czarnecki, Starosta Lubański.

Remont drogi wojewódzkiej w powiecie

23 października 2017
Kilka dni temu rozpoczęto przebudowę drogi wojewódzkiej nr 393. Prace będą prowadzone na blisko kilometrowym odcinku ulicy Leśnej w Lubaniu (od budynku Taurona przy ul. Kościuszki do przejazdu kolejowego przy ul. Leśnej).
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    32