Remont Wrocławskiej w przyszłym roku

6 grudnia 2017
Remont ulicy Wrocławskiej w Lubaniu przeniesiony został na przyszły rok. Pierwszy przetarg na realizację tej inwestycji, z powodu braku ofert został unieważniony. Planowane zakończenie prac na tym odcinku to czerwiec 2018 roku.

Szkolnictwo zawodowe w powiecie dofinansowane

27 listopada 2017
Ponad 3 mln 150 tys. złotych otrzymał powiat lubański od samorządu województwa dolnośląskiego na doposażenie szkolnictwa zawodowego. W piątek starosta lubański Walery Czarnecki podpisał umowę na realizację kolejnego projektu edukacyjnego.

Podsumowanie strażackich zmagań

8 listopada 2017
IX Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubańskiego za nami. Rozgrywki był świetna okazją do wzajemnej rywalizacji i pokazu wyszkolenia bojowego strażaków.

Mistrzowie z KZL-u

8 listopada 2017
3 miejsce w 23. Mistrzostwach Sportowo – Obronnych o Puchar Ministra Obrony Narodowej to nielada wyczyn. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu po raz kolejny wzięli udział w zawodach proobronnych.

Wsparcie unijne dla powiatowej oświaty

17 października 2017
Ponad 7 milionów 470 tysięcy złotych przeznaczonych zostanie na realizację projektów edukacyjnych

Praktyczni Powiatowi Profesjonaliści

17 października 2017
Projekt „Praktyczni Powiatowi Profesjonaliści – zwiększenie szans na zatrudnienie uczniów technikum poprzez organizacje form praktycznego rozwoju zawodowego w powiecie lubańskim

Kom(m)ando w realizacji

16 października 2017
Wizyta Nadburmistrza Miasta Löbau w Starostwie Powiatowym w Lubaniu jest efektem współpracy transgranicznej związanej ze wspólną realizacją projektu pod nazwą Kom(m)ando "ZurHilfe!/Na pomoc!".Miasto Löbau jest partnerem wiodącym projektu.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    11