Najładniejsza Zagroda Powiatu Lubańskiego

4 października 2017
Wręczenie nagród odbyło się podczas ubiegłotygodniowej Sesji Rady Powiatu Lubańskiego. Nagrody wręczyli starosta lubański Walery Czarnecki, przewodnicząca rady Teresa Dudkiewicz Kozań wraz z kierownikiem Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego.

Stypendia dla najzdolniejszych

3 października 2017
Podczas Sesji Rady Powiatu Lubańskiego starosta Walery Czarnecki wraz z przewodniczącą rady Teresą Dutkiewicz – Kozań uhonorowali najzdolniejszych uczniów szkół.

Mianowani i dyplomowani

3 października 2017
Na wrześniowej sesji rady powiatu lubańskiego dominował temat oświaty. Wyróżniono nauczycieli, którzy uzyskali stopień nauczyciela dyplomowanego oraz wręczono akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom mianowanym.

Kom(m)ando „ZurHilfe!/Na pomoc!”

30 września 2017
W ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014 – 2020 od początku 2017 roku powiat lubański realizuje projekt pod nazwą Kom(m)ando "Zur Hilfe!/Na pomoc!".

Spotkanie przedstawicieli Uczniowskich Agencji Turystycznych.

29 września 2017
Kompetencje i perspektywy zawodowe w polsko-saksońskim regionie przygranicznym

Nowy komendant powiatowej straży

19 września 2017
Wczoraj, na mocy decyzji dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, powołano nowych komendantów powiatowych. Akt powołania z rąk komendanta dolnośląskiej PSP st. bryg. Adama Koniecznego otrzymał mł. bryg. mgr inż. Zbigniew Szyszło

Katarzyna Pakosińska nową księżną Księstwa Czocha

12 września 2017
W niedzielę na dziedzińcu Zamku Czocha odbyła się kolejna edycja wydarzenia pn. ,,Leśna Brać Księstwa Czocha'. Podczas uroczystości poznaliśmy nowego władcę a w zasadzie władczynię fikcyjnej jednostki terytorialnej położonej w granicach naszego powiatu.
1    2  3  4  5  6  7  8  9  10    32