Zagraniczne staże – szansą dla młodych

28 lipca 2017
Szkolenia i warsztaty, udział w międzynarodowych stażach dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych a przy okazji podróże i poznanie nowych znajomych – wszystko to za sprawą funduszy unijnych pozyskanych przez powiat, których suma przekroczy 3 mln zł

Staże w lubańskim starostwie

3 lipca 2017
Starostwo Powiatowe w Lubaniu przystąpiło do projektu „STAŻE NA START - program rozwoju kompetencji poprzez wysokiej jakości staże dla studentów kierunków Ekonomia i Zarządzanie Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze.

Lubański szpital znalazł się w sieci

30 czerwca 2017
NFZ opublikował listę szpitali włączonych do sieci. Zgodnie z zapowiedzią 27 czerwca, dolnośląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, ogłosił listę szpitali, które weszły to tzw. sieci szpitali. Na liście znalazł się lubański szpital, jako placówka II st

Finał powiatowych konkursów i doświadczeń

2 czerwca 2017
Zakończyła się 17 edycja Gali Laureatów Konkursów Powiatowych i Regionalnych przeprowadzonych w tym roku szkolnym. Uczestniczyło w niej 100 laureatów konkursów przedmiotowych, artystycznych i językowych, organizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacyjne.

Powiat realizuje 11 projektów unijnych

16 maja 2017
Z każdym tygodniem rozkręca się tempo wydatkowania unijnych funduszy z perspektywy 2014-2020. Wartość wszystkich projektów realizowanych przez Powiat Lubański to kwota 15,6 mln zł.

Inwestycja za ponad 2,5 miliona

11 maja 2017
Rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w Lubaniu. Mowa o modernizacji ulicy Różanej. Na dwukilometrowym odcinku położona zostanie nowa nawierzchnia a koszt inwestycji przekroczy 2,5 mln zł. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Kolejne miliony na pracownie kształcenia zawodowego

27 kwietnia 2017
Powiat Lubański pozyskał ponad 3,7 mln zł na stworzenie 17 pracowni edukacyjnych. Środki te przeznaczone zostaną na zakup wyposażenia, sprzętu oraz modernizację pracowni kształcenia zawodowego trzech szkół ponadgimnazjalnych powiatu.
1    3  4  5  6  7  8  9  10  11    11