Nowy komendant powiatowej straży

2 sierpnia 2017
Dotychczasowy Komendant Powiatowy Straży Pożarnej w Lubaniu starszy brygadier mgr inż. Roman Mroczkowski zakończył czynną służbę i przeszedł na emeryturę. Na jego stanowisko został powołany młodszy brygadier Zbigniew Szyszło.

Nowy most w Mściszowie

1 sierpnia 2017
Już niebawem w powiecie lubańskim ogłoszony zostanie przetarg na odbudowę mostu w Mściszowie, nad potokiem Strużka. Jeden z największych mostów, w ciągu dróg powiatowych różnić się będzie od swojego poprzednika konstrukcją i estetyką.

Przed nami upały

1 sierpnia 2017
Według prognozy IMGW, do 5 sierpnia br. na terenie większości kraju występować będą upały (do 37 stopni na południu). Przed nami fala upałów. Możliwe jest również wystąpienie burz z gradem. W związku z tym IMGW wydał ostrzeżenie 1. i 2. stopnia.

Różana już pachnie nowością

31 lipca 2017
Małymi krokami zbliżamy się do końca generalnego remontu drogi przy ulicy Różanej w Lubaniu. Termin zakończenia inwestycji nie jest zagrożony. Wszystko idzie zgodnie z planem. Jest to powiatowa inwestycja za 2,5 miliona złotych.

Zagraniczne staże – szansą dla młodych

28 lipca 2017
Szkolenia i warsztaty, udział w międzynarodowych stażach dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych a przy okazji podróże i poznanie nowych znajomych – wszystko to za sprawą funduszy unijnych pozyskanych przez powiat, których suma przekroczy 3 mln zł

Trening systemu wczesnego ostrzegania

28 lipca 2017
W dniu 1 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony TRENING SYSTEMU WCZESNEGO OSTRZEGANIA na obszarze Powiatu Lubańskiego. Zostanie wyemitowany dźwięk ciągły modulowany trwający 3 minuty oraz dźwięk ciągły trwający 3 minuty - odwołanie.

Nadzwyczajne obrady

27 lipca 2017
We wtorek (25.07 br.) odbyła się nadzwyczajna sesja rady powiatu. Jej tematem było podjęcie uchwały dotyczącej przystąpienia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza do projektu „IT& Economy 3.0”. Jego koszt wyniesie 336 tysięcy złotych.
1    4  5  6  7  8  9  10  11  12    32