Tak się zmienią drogi w powiecie

14 kwietnia 2017
Powiat kontynuuje duże inwestycje drogowe. Znamy plan powiatowych inwestycji na ten oraz przyszły rok. Tylko w Lubaniu zmodernizowanych zostanie 5 kilometrów dróg. Przebudowane zostaną m.in. ulice Różana, Leśna w kierunku Kościuszki.

Powiat Lubański najlepszy w województwie w dotacjach unijnych na oświatę

27 marca 2017
Podczas IV Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”, jaka miała miejsce 15 marca br. w Toruniu, ogłoszono wyniki rankingu, podsumowującego wykorzystanie dotacji unijnych na oświatę.

Powiat na półmetku

20 marca 2017
Ponad 10 mln zł wydatkowanych na inwestycje drogowe za które wyremontowano blisko 22 kilometrów dróg w powiecie oraz 6 mostów. 11 mln zł z unii na realizację projektów z zakresu oświaty, poprawy bezpieczeństwa, realizacji staży zagranicznych młodzieży.

IMGW pomoże przy budowie sieci wodowskazów!

17 marca 2017
W tym tygodniu podpisane zostało porozumienie w sprawie współpracy Powiatu Lubańskiego oraz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Współpraca ta dotyczy fachowego wsparcia przy projektowaniu i budowie tzw. sieci obserwacji hydrologicznej

Decyzja zapadła, Różana do remontu

9 marca 2017
To już pewne, ulica Różana w Lubaniu doczeka się w tym roku nowej nawierzchni. Na ostatniej sesji rada powiatu, wprowadziła (na mocy uchwały budżetowej) nowe zadanie inwestycyjne dotyczące przebudowy 2,5 kilometrowego odcinka drogi.

Powiat liderem w pozyskiwaniu środków unijnych

14 lutego 2017
Powiat Lubański znalazł się w pierwszej dziesiątce wyróżnionych (w kategorii powiaty) w ogólnopolskim rankingu Dotacje Unijne w Oświacie. Wyróżnienia wręczone zostaną podczas IV Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty.

12 nowych pracowni dydaktycznych

1 lutego 2017
Powiat Lubański pozyskał ponad 342 tysiące złotych na stworzenie 12 pracowni edukacyjnych. Środki te przeznaczone zostaną na zakup wyposażenia oraz sprzętu dla wychowanków dwóch placówek edukacyjno-wychowawczych z terenu powiatu.
1    3  4  5  6  7  8  9  10  11    11