Wsparcie unijne dla powiatowej oświaty

17 października 2017
Ponad 7 milionów 470 tysięcy złotych przeznaczonych zostanie na realizację projektów edukacyjnych

Praktyczni Powiatowi Profesjonaliści

17 października 2017
Projekt „Praktyczni Powiatowi Profesjonaliści – zwiększenie szans na zatrudnienie uczniów technikum poprzez organizacje form praktycznego rozwoju zawodowego w powiecie lubańskim

Kom(m)ando w realizacji

16 października 2017
Wizyta Nadburmistrza Miasta Löbau w Starostwie Powiatowym w Lubaniu jest efektem współpracy transgranicznej związanej ze wspólną realizacją projektu pod nazwą Kom(m)ando "ZurHilfe!/Na pomoc!".Miasto Löbau jest partnerem wiodącym projektu.

Środowiskowy Dom Samopomocy, nową jednostką powiatu

10 października 2017
Niebawem rozpoczną się prace mające na celu przystosowanie budynku w Smolniku do funkcjonowania Środowiskowego Domu Samopomocy. Wyłoniono już wykonawcę. Koszt przebudowy wyniesie 450 tysięcy złotych. Miejsce dla siebie znajdzie w nim 40 osób.

Postępy na powiatowych inwestycjach

10 października 2017
Trwają prace remontowe trzykilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 2454D relacji Siekierczyn – Nowa Karczma. Ponad połowę inwestycji pokryje dotacja. Zakres prac remontowych polegał będzie m. in. na ułożeniu nowej nawierzchni, poszerzeniu jezdni.

Najładniejsza Zagroda Powiatu Lubańskiego

4 października 2017
Wręczenie nagród odbyło się podczas ubiegłotygodniowej Sesji Rady Powiatu Lubańskiego. Nagrody wręczyli starosta lubański Walery Czarnecki, przewodnicząca rady Teresa Dudkiewicz Kozań wraz z kierownikiem Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego.

Stypendia dla najzdolniejszych

3 października 2017
Podczas Sesji Rady Powiatu Lubańskiego starosta Walery Czarnecki wraz z przewodniczącą rady Teresą Dutkiewicz – Kozań uhonorowali najzdolniejszych uczniów szkół.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    28