Nowe pracownie w „Mickiewiczu”

15 października 2019
Nowoczesne wyposażenie dla szkolnych pracowni, a może wsparcie dla uczniów w rozwijaniu swoich umiejętności zawodowych? Unia Europejska daje szansę na wsparcie projektów edukacyjnych. Z tej szansy skorzystał również Powiat Lubański.

Obchody 10. rocznicy powstania Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu

15 października 2019
10 października 2019 r. br. funkcjonariusze i pracownicy Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu obchodzili dziesiątą rocznicę powstania Ośrodka.

Dzień Nauczyciela w powiecie

14 października 2019
Dzisiaj obchodzimy Dzień Nauczyciela, inaczej Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom oświaty życzymy wielu pięknych chwil z uczniami. W piątek, 11 października wręczono Nagrody Starosty Lubańskiego. W sumie przyznano 25 nagród pieniężnych.

Wrześniowe obrady w powiecie

14 października 2019
Na wrześniowej sesji Rady Powiatu Lubańskiego nie brakowało miłych akcentów i wielu wrażeń, ponieważ właśnie wtedy wręczono nagrody dla laureatów konkursów na: „Najładniejszą Zagrodę Powiatu Lubańskiego” i „Najładniejsze Gospodarstwo Rolne Powiatu".

Stypendia dla najzdolniejszych zawodowo

14 października 2019
Podczas Sesji Rady Powiatu Lubańskiego w dniu 26 września 2019 zostały wręczone stypendia dla czterech najzdolniejszych w zakresie przedmiotów zawodowych uczennic z klas czwartych Technikum w zawodach: technik informatyk i technik ekonomista.

Współpraca lubańskich instytucji na rzecz bezpieczeństwa seniorów

14 października 2019
Jak działają sprawcy oszustw? Skąd znają nasze dane osobowe? Jak bezpiecznie logować się na konta email oraz bankowe? Jak odstąpić od nieuczciwej umowy? Lubańscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wiceminister edukacji w powiecie

25 września 2019
16 września br. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej odwiedziła Marzena Machałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
  1  2  3  4  5  6  7  8  9