Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

35 tysięcy na sprzęt do ratowania życia

09-07-2020

Powiat Lubański pozyskał środki na defibrylator, który przekazany zostanie do lubańskiego szpitala. Sprzęt zakupiony zostanie ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Na sprzęt ratujący życie w nagłych przypadkach zatrzymania akcji serca nasz powiat pozyskał 35 tysięcy złotych. Kwota ta pochodzi z dotacji z Funduszu Sprawiedliwości. Jeżeli przyznane środki nie będą wystarczające, powiat dołoży wszelkich starań aby zabezpieczyć brakującą kwotę w budżecie powiatu.

- Bardzo dziękuję za pozytywny odzew na nasz wniosek o wsparcie w zakupie tak istotnego w ratowaniu życia sprzętu. To niewielkie urządzenie, które potrafi przywrócić akcję serca. Użycie tego urządzenia jest proste, bezpieczne. Uruchamia się je jednym przyciskiem i niewątpliwie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa naszych mieszkańców – mówi Walery Czarnecki, starosta lubański.

Fundusz Sprawiedliwości został powołany, aby wspierać instytucje i organizacje, które zajmują się udzielaniem pomocy osobom pokrzywdzonym. Do Funduszu trafiają pieniądze zasądzone od sprawców przestępstw i jako swoiste zadośćuczynienie służą ich ofiarom.

Do ustawowych zadań Funduszu Sprawiedliwości należy też wsparcie starań poszkodowanych o powrót do normalnego życia.

Niezbędnik