Utrzymanie dróg wojewódzkich

25 września 2019
W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie przedstawicieli zarządców dróg powiatowych - partnerów porozumień, którzy przyjęli na siebie wolę utrzymania dróg wojewódzkich. Gospodarzem spotkania był Walery Czarnecki, starosta lubański.

Platforma Geodezyjnych Usług Elektronicznych (PEUG)

23 września 2019
Zakończył się projekt PEUG dotyczący podniesienia konkurencyjności regionu poprzez modernizację zasobów geodezyjno – kartograficznych Powiatów Województwa Dolnośląskiego.

Ćwiczenia strażackie dla najmłodszych

20 września 2019
Odbyły się one w Löbau w ramach projektu „Kom(m)ando „Zur Hilfe!/Na pomoc!”. W transgranicznych ćwiczeniach brała udział miejscowa straż pożarna i gościnnie strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego powiatu.

Obchody 80. rocznicy agresji ZSRR na Polskę

20 września 2019
Wspominając i modląc się za ofiary sowieckiego ataku na Polskę w 80. rocznicę wydarzenia, mieszkańcy powiatu zgromadzili się w Kościele p.w. świętej Jadwigi Śląskiej w Lubaniu.

Interdyscyplinarny system wsparcia – życie bez przemocy

20 września 2019
Pod takim hasłem w dniach 17-18 września odbyło się VIII Dolnośląskie Seminarium Interwencji Kryzysowej. Dwudniowe szkolenie w Zamku Czocha zostało zorganizowane przez Powiat Zgorzelecki i Powiat Lubański.

Marcin Wyrostek i harmonijne księstwo

17 września 2019
15 września, w niedzielne słoneczne popołudnie na dziedzińcu Zamku Czocha odbyła się kolejna – ósma edycja wydarzenia pn. „Księstwo Czocha”. Społeczność poznała nowego władcę. Po roku panowania księcia Pawła Domagałę, zastąpił Marcin Wyrostek.

10. Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych

17 września 2019
W niedzielę, 15 września br. w Platerówce odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze jednostek ochotniczych straży pożarnych. W zawodach udział wzięło 18 drużyn, a patronat nad imprezą objął Walery Czarnecki, starosta lubański.
  1  2  3  4  5  6  7  8  9