Kolejne obrady online

10 sierpnia 2020
Za nami kolejna sesja Rady Powiatu Lubańskiego, która odbyła się z wykorzystaniem środków systemów elektronicznych, co jest dopuszczalne ze względu na szczególne uregulowania prawne wynikające z tzw. ustaw koronowirusowych.

Plany remontowe na drogach wojewódzkich

6 sierpnia 2020
Remont drogi wojewódzkiej (droga Nr 357) biegnącej przez Siekierczyn coraz bliżej. Jest również szansa na modernizację odcinka biegnącego przez Radogoszcz.  Oba odcinki wymagają pilnego remontu, a mieszkańcy bardzo czekają na realizację tej inwestycji.

Zmiany w rejestracji jachtów i innych jednostek pływających

5 sierpnia 2020
Od 1 sierpnia br. weszły w życie nowe regulacje prawne dotyczące rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m. W celu rejestracji jednostki pływającej konieczne jest złożenie wniosku.

Święto Wojska Polskiego

4 sierpnia 2020
Święto Wojska Polskiego tradycyjnie przypadnie w połowie sierpnia. Rokrocznie obchodzone jest na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. W 2020 roku, jak i w poprzednich latach, święto to przypada dokładnie 15 sierpnia.

DOBRY POCZĄTEK, kolejnym projektem planowanym do realizacji

3 sierpnia 2020
Powiat Lubański przymierza się do realizacji kolejnego projektu. Ma on na celu wsparcie podopiecznych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych oraz Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii z terenu Dolnego Śląska.

Wędruj z nami po Górach Izerskich

3 sierpnia 2020
Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej – Oddział MiPBP w Lubaniu i Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu zapraszają do udziału w polsko-niemieckiej wycieczce przyrodniczej po Górach Izerskich.

Badanie mammograficzne w Lubaniu

29 lipca 2020
LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Mobilna pracownia mammograficzna pojawi się w Lubaniu 12.08 br.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    12