14. Międzynarodowe Igrzyska Sportowe

30 maja 2019
Wczoraj (29.05 br.), w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu, odbyły się 14. Międzynarodowe Igrzyska Sportowe dla Osób Niepełnosprawnych. Impreza sportowa organizowana jest od lat przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Powiatowy Dzień Strażaka

29 maja 2019
24 maja, w przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu odbyła się uroczystość Dnia Strażaka. Był to czas do wręczenia wyróżnień dla strażaków i pracownikom cywilnym awansów, odznaczeń i nagród, ale również okazją do wspólnego świętowania.

29. Regionalny Przegląd Piosenki „Nieprzetartego Szlaku”

28 maja 2019
Organizatorzy ,,Nieprzetartego Szlaku” przyzwyczaili nas do wielkich wzruszeń. Potwierdziło się to w tym roku. Znów trzeba przyznać - jak zwykle było niezwykle. Była to kolejna lekcja szczerości, radości oraz niesłabnącej energii, za co dziękujemy

Dwa dni muzycznej uczty. X Lubański Konkurs Akordeonowy

21 maja 2019
Już w piątek uliczki Lubania wypełnią się dźwiękami akordeonów. Wszystko za sprawą kilkudziesięciu muzyków, którzy przyjadą się na X Lubański Konkurs Akordeonowy. Przyjdźcie i bawcie się całymi rodzinami - tego nie można przegapić!

Zawodowo i profesjonalnie – projekt rusza od września

17 maja 2019
Nowy projekt Powiatu Lubańskiego adresowany jest do uczniów i nauczycieli trzech szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat. Pozyskana kwota przekracza 3 miliony złotych. Wkład własny z budżetu powiatu to ponad 151 tysięcy złotych.

Beata Kempa gościła w powiecie

15 maja 2019
Minister Beata Kempa odwiedziła w sobotę Lubań. Minister spotkała się z Walerym Czarneckim, starostą lubańskim. Jednym z miejsc, które zobaczyła, było Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu. Udała się również na drogę powiatowa między Zalipiem a Grabiszycami

Staże u pracodawców, szkolenia dla nauczycieli

13 maja 2019
Na rynku coraz ważniejsza jest praktyczna nauka zawodu, zdobycie kwalifikacji i umiejętności. Uczniowie chętniej korzystają ze staży i płatnych praktyk, a firmy częściej zatrudniają młodych. Tak jest również w naszym powiecie.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    12