Czas na rejestrację pojazdu to 30 dni. Zmiany od 1 stycznia 2021 roku

22 stycznia 2021
Od 1 stycznia 2021 roku powrócił limit 30 dni na zgłoszenie do urzędu spraw związanych ze zbyciem, nabyciem bądź rejestracją pojazdów.

Postępowanie w sprawie Eurovii

22 stycznia 2021
Oświadczenie Starosty Lubańskiego w sprawie postępowania wszczętego z wniosku Eurovia Bazalty S.A. dotyczącego zmiany kierunku rekultywacji terenów poeksploatacyjnych Kopalni Bazaltu „Księginki” w Lubaniu.

ZPP zabiera głos w sprawie planów restrukturyzacji podmiotów leczniczych

21 stycznia 2021
W związku z planami Ministra Zdrowia dotyczącymi restrukturyzacji podmiotów leczniczych wykonujących działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne Związek Powiatów Polskich zajął stanowisko, którego treść zamieszczamy poniżej.

Sportowe nagrody Starosty

19 stycznia 2021
Przed nami szósta edycja sportowych wyróżnień dla sportowców z terenu Powiatu Lubańskiego. Starosta Lubański, zaprasza do składania wniosków o przyznanie dla zawodników i trenerów nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia sportowe w roku 2020.

Rusza program wczesnego wykrywania raka jelita grubego

19 stycznia 2021
Nowotwór jelita grubego to bardzo podstępna choroba. Im wcześniej zostanie zdiagnozowany tym większa szansa na wygranie z wrogiem i powrót do zdrowia. Dlatego Powiat Lubański przystąpił do specjalistycznego programu w ramach koalicji samorządowej.

Zbyt mało chętnych do wykonywania szczepień w powiecie

18 stycznia 2021
Problemem w Lubaniu jest to, że żadna z przychodni prowadzących podstawową opiekę zdrowotną (POZ) nie zgłosiła się do rządowego programu, a jedynym punktem szczepień jest Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu. Efekt? Punkt ten jest przepełniony...

Powiatowy budżet na 2021 rok

5 stycznia 2021
Najważniejszym punktem ostatniej w 2020 roku sesji rady powiatu lubańskiego było przyjęcie budżetu na rok 2021, który został pozytywnie zaopiniowany przez wszystkie komisje i przyjęty przez radnych.
  1  2  3  4  5  6  7  8  9