500 plus na sprzęt do nauki zdalnej

28-12-2020

Nauczyciele ze szkół, których organem prowadzącym jest powiat skorzystali z dofinansowania 500 złotych na sprzęt do nauki zdalnej. Świadczenie przysługiwało nauczycielom, w tym także dyrektorom będącym nauczycielami.

500 plus dla nauczycieli wypłacone było na podstawie dowodu zakupu sprzętu. Dofinansowanie nie mogło być wyższe niż 500 zł, a można było je otrzymać między innymi na zakup komputera stacjonarnego, monitora, klawiatury, tabletu, oprogramowania komputerowego, smartfona, mikrofonu lub słuchawek, drukarki, skanera, kamerki internetowej, czy routera. Refundacji podlegały zakupy dokonane pomiędzy 1 września a 7 grudnia.

Rządowa pomoc dla nauczycieli, 500 zł na naukę zdalną, to odpowiedź na postulaty kadry pedagogicznej. Powiat Lubański na ten cel przekazał kwotę 105 tysięcy złotych.

Pieniądze przekazał Minister Finansów na konta organów prowadzących w ramach zwiększenia subwencji oświatowej.