Akcja: katastrofa kolejowa

28 września 2018
To były na szczęście tylko ćwiczenia, które odbyły w ramach wspólnego projektu realizowanego przez Powiat Lubański i miasto Löbau. Wzięło w nich udział blisko 150 strażaków z Polski i Niemiec. Ćwiczenia odbyły się w Löbau w ramach realizowanego projektu

Drogi powiatu 2015-2018

25 września 2018
Na dzień dzisiejszy na terenie powiatu lubańskiego zmodernizowano już 90 procent dróg powiatowych. Priorytetem dla powiatu jest troska o poprawę infrastruktury drogowej oraz polepszenie bezpieczeństwa życia mieszkańców. Czas podsumować te inwestycje.

Bezpłatne porady

28 sierpnia 2018
Pracowałeś w Niemczech albo w Czechach? Chcesz zapytać o emeryturę albo inne świadczenia? Może prowadzisz lub planujesz prowadzić działalność gospodarczą w Niemczech lub w Czechach? Gdzie powinieneś opłacać składki? W Polsce czy za granicą? Sprawdź.

Uczniowie KZL-u realizują płatne staże zawodowe

27 sierpnia 2018
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej od stycznia 2018 realizuje kolejny projekt z obszaru kształcenia zawodowego „Praktyczni Powiatowi Profesjonaliści”.

Ciągły rozwój e-usług w lubańskim starostwie

2 sierpnia 2018
Każdy z nas musi czasem załatwić coś w urzędzie. Zdajemy sobie również z tego sprawę, że wizyty w urzędzie mogły by być lepsze i krótsze. Do takiego stanu zmierza lubańskie starostwo za pomocą wprowadzenia e-usług.Wartość projektu to kwota ponad 9 mln zł

Drugi etap trwa

23 lipca 2018
Tylko w ubiegłym roku w powiecie zmodernizowano blisko 7 kilometrów dróg, jeden most oraz wybudowano ponad 3,5 kilometry chodników. Siatka dróg w powiecie jest stale modernizowana, a jedną z większych inwestycji jest przebudowa drogi w Siekierczynie.

Duży projekt retencyjny

19 lipca 2018
Powiat Lubański, Olszyna wraz z Nadleśnictwem Świeradów planują realizację dużego projektu retencyjnego. Polegał on będzie na budowie urządzeń wodnych pozwalających przechwycić, a tym samym spłaszczyć krótką lecz groźną falę powodziową ...
1    8  9  10  11  12  13  14  15  16    22