Przetarg rozstrzygnięty

22 czerwca 2018
Zakończono postępowanie przetargowe na przebudowę drogi powiatowej między Zalipiem a Grabiszycami. Wyłonionym wykonawcą prac na tym odcinku zostało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jałowca. Plac budowy został przekazany.

Akcja z zakresu obronności. Kryptonim - Czerwiec 2018

20 czerwca 2018
Kilkanaście wozów strażackich ruszyło do akcji. Na miejscu pojawiła się także policja. Pogotowie ratunkowe było w łączności i czekało na sygnał, że trzeba ruszyć do akcji... Napad terrorystyczny oraz pożar w wieży Zamku Czocha...

Napad terrorystyczny i pożar w Zamku Czocha

14 czerwca 2018
Napad terrorystyczny oraz pożar w wieży Zamku Czocha – taki komunikat usłyszała jednostka straży pożarnej i policji, cztery gminy i pogotowie ratunkowe. Za nami powiatowe ćwiczenie z zakresu obronności, w którym udział wzięło blisko 200 osób.

Rowerem wokół Gór Izerskich

22 maja 2018
18.05 br. w lubańskim starostwie odbyło się spotkanie dotyczące realizacji projektu pn. Rowerem wokół Gór Izerskich. Partnerem wiodącym jest Euroregion Nisa, a koordynatorem projektu po stronie polskiej jest nasz powiat. Budżet projektu to 3,4 mln euro.

Transgraniczna współpraca Saksonii i Dolnego Śląska

17 maja 2018
15 maja br. w Gorlitz odbył się Konwent Gmin Przygranicznych z Saksonii i Dolnego Śląska. Spotkanie dotyczyło międzysamorządowej współpracy w zakresie dostępu do usług publicznych. Jednym z prelegentów konwentu był Walery Czarnecki, starosta lubański.

Przetarg na drogę Grabiszyce–Zalipie

14 maja 2018
Ruszyło postępowanie przetargowe na przebudowę drogi powiatowej między Zalipiem, a Grabiszycami. 80 procent planowanej wartości zadania powiat pozyskał z rezerwy budżetu państwa. Droga ta faktycznie wymaga remontu.

Drugi etap prac Siekierczyn-Nowa Karczma

7 maja 2018
Rozpoczął się drugi etap prac na drodze z Siekierczyna do Nowej Karczmy. Przebudowany zostanie blisko półtorakilometrowy odcinek drogi.
1    9  10  11  12  13  14  15  16  17    22