140 tysięcy dla Łużyckiego Centrum Medycznego

6 maja 2020
Samorząd województwa uruchomił kolejny etap wsparcia finansowego w związku z epidemią koronawirusa. Tym razem pomoc z Urzędu Marszałkowskiego trafiła do lubańskiego szpitala. Źródłem wsparcia są w większości fundusze unijne.

Koniec kwarantanny dla pracujących za granicą

6 maja 2020
W czwartek (30.04) premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że już od 4 maja br. pracujący i uczący się za granicą nie będą musieli przechodzić obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny. Jest to bardzo dobra wiadomość szczególnie dla mieszkańców naszego powiatu

Dziś Dzień Strażaka

4 maja 2020
Dziś Dzień Strażaka, święto ustanowione w dniu wspomnienia w Kościele katolickim św. Floriana. 4 maja jest okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom za ich niebezpieczną i ciężką pracę.

Oferta edukacyjna szkół Powiatu Lubańskiego

4 maja 2020
Kończysz właśnie szkołę podstawową i rozważasz wybór dobrej szkoły średniej? Sprawdź możliwości kontynuowania nauki w szkołach ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Lubański, bo naprawdę warto.

Święto Konstytucji 3 Maja

3 maja 2020
Dzisiaj święto Konstytucji 3 maja. To czas przeżywanej radości i dumy – czas, który łączy Nas wszystkich. 3 maja 1791 r. uchwalona została ustawa rządowa, która przeszła do historii. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Czteroletni.

Nowe terminy egzaminów maturalnego i ósmoklasisty

1 maja 2020
Rząd przewiduje,że egzamin maturalny odbędzie się w dniach 8-29 czerwca br., a ósmoklasisty w terminie 16-18 czerwca br. Przedłużamy jednocześnie zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków oraz ograniczenie prowadzenia działalności dydaktycznej na uczelniach

Apel Starosty o otwarcie małego ruchu granicznego

28 kwietnia 2020
Dzisiaj Walery Czarnecki, Starosta Lubański zwrócił się do Premiera RP Mateusza Morawieckiego z apelem o umożliwienie mieszkańcom Powiatu Lubańskiego codziennego przekraczania granicy w celu wykonywania obowiązków zawodowych.
1    2  3  4  5  6  7  8  9  10    31