„Firemki” jak prawdziwe firmy

19 kwietnia 2019
„Firemki” prowadzone przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych z trzech powiatów oraz z Czech, w ramach unijnego projektu, działają niemal jak prawdziwe. Celem projektu jest lepszy start młodych w przyszłość i energiczniejsze wejście na rynek pracy po szkole

Młodzieżowe Targi

18 kwietnia 2019
Czy przedsiębiorczości można nauczyć? Jak i po co prowadzić własną działalność i czym się wyróżnić wśród innych firm. To tylko niektóre z pytań, na które próbowali odpowiedzieć sobie uczestnicy I Ritingu Firemek.

Działania społeczne w powiecie

3 kwietnia 2019
Podczas sesji rady powiatu lubańskiego, Katarzyna Wójcik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przedstawiła radnym sprawozdanie z działalności w roku 2018 podległej jednostki. Poruszono również temat ośrodków interwencji kryzysowej.

Stypendia dla uczniów

26 marca 2019
Choć nauka w publicznych jest bezpłatna, to pozostałych kosztów z nią związanych jest naprawdę sporo. Podręczniki, pomoce naukowe, dojazdy do szkół sporo kosztują. Jedną z możliwości, aby zdobyć środki za naukę jest otrzymanie stypendium.

Powstaną kolejne mikroprzedsiębiorstwa

19 marca 2019
Powiat Lubański realizuje projekt mający na celu przygotowanie absolwentów szkół średnich do wejścia na rynek pracy. We wrześniu br. powstanie pięć kolejnych mikroprzedsiębiorstw. Projekt swoim wsparciem obejmie 900 osób.

Przekazanie sprzętu do szkolnych miniprzedsiębiorstw

18 marca 2019
Marzec przyniósł kolejne efekty realizowanego przez Powiat Lubański projektu pn. „Wspólna droga na rzecz przedsiębiorczości w szkołach”. Stworzone przez uczniów firmy wyposażone zostały w sprzęty niezbędne do prowadzenia swoich działalności.

Strażacy mają nową łódź

15 marca 2019
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu ma nowy sprzęt, potrzebny do codziennych, tak ważnych działań, w obronie życia, zdrowia i mienia mieszkańców powiatu. Straż pożarna otrzymała nową łódź ratunkową wraz z przyczepą.
1    2  3  4  5  6  7  8  9  10    19