Nowy pojazd Powiatowego Zarządu Dróg

26 kwietnia 2019
Mercedes Unimog, zasili flotę Powiatowego Zarządu Dróg w Lubaniu. To „Uniwersalne Urządzenie Motorowe” – jak brzmi jego pierwotna nazwa (niem. Universal-Motor-Gerät) – zostało skonstruowane specjalnie do tego celu.

IV Gala Sportu Powiatu Lubańskiego

26 kwietnia 2019
Na Zamku Czocha odbyła się IV Gala Sportu Powiatu Lubańskiego. Zaproszono na nią najlepszych i wyróżniających się w 2018 roku sportowców oraz ich trenerów. Wyróżniono lub nagrodzono w sumie 34 osoby.

„Firemki” jak prawdziwe firmy

19 kwietnia 2019
„Firemki” prowadzone przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych z trzech powiatów oraz z Czech, w ramach unijnego projektu, działają niemal jak prawdziwe. Celem projektu jest lepszy start młodych w przyszłość i energiczniejsze wejście na rynek pracy po szkole

Młodzieżowe Targi

18 kwietnia 2019
Czy przedsiębiorczości można nauczyć? Jak i po co prowadzić własną działalność i czym się wyróżnić wśród innych firm. To tylko niektóre z pytań, na które próbowali odpowiedzieć sobie uczestnicy I Ritingu Firemek.

Wypalanie traw

16 kwietnia 2019
Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się sezon na wypalanie traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Jest to proceder, który w znacznym stopniu obniża wartość plonów, jest zabójczy dla przyrody i niebezpieczny dla człowieka.

Sportowe Nagrody Starosty Lubańskiego

12 kwietnia 2019
IV Gala Sportu Powiatu Lubańskiego za nami. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Tam, gdzie warto jest dotrzeć, nie ma dróg na skróty. Bowiem cel ma sens wówczas gdy pomaga Nam rosnąć, a wzrastamy przez zdobywanie go, a nie przez samo osiągnięcie.

Internetowa premiera teatru cieni „Więcej niż historia”

8 kwietnia 2019
Przedstawienie teatru cieni "Więcej niż historia", opracowane w lutym 2019 wspólnie przez młodzież z Lubania i łotewskiego Daugavpils, od teraz można obejrzeć w internecie.
1    2  3  4  5  6  7  8  9  10    56