Stypendia dla najzdolniejszych zawodowo

25 listopada 2019
Mamy to. Stypendia rozdane! Starosta pogratulował uczniom trzech szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Lubański. Stypendia otrzymało 39 najzdolniejszych zawodowo uczniów z techników.

Projekty na ponad 23 miliony

6 listopada 2019
W latach 2006-2019 Powiat Lubański zrealizował 17 projektów, na kwotę przekraczającą 23 miliony złotych. Realizatorem i wnioskodawcą w imieniu powiatu było Powiatowe Centrum Edukacji. Środki te wydatkowane zostały na realizację projektów z zakresu oświaty

Już wkrótce Konferencja Końcowa.

27 października 2019
Czas na podsumowanie realizacji projektu - Kom(m)ando "ZurHilfe!/Na pomoc!". Już wkrótce Konferencja Końcowa na którą serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu.

Nowe pracownie w „Mickiewiczu”

15 października 2019
Nowoczesne wyposażenie dla szkolnych pracowni, a może wsparcie dla uczniów w rozwijaniu swoich umiejętności zawodowych? Unia Europejska daje szansę na wsparcie projektów edukacyjnych. Z tej szansy skorzystał również Powiat Lubański.

Stypendia dla najzdolniejszych zawodowo

14 października 2019
Podczas Sesji Rady Powiatu Lubańskiego w dniu 26 września 2019 zostały wręczone stypendia dla czterech najzdolniejszych w zakresie przedmiotów zawodowych uczennic z klas czwartych Technikum w zawodach: technik informatyk i technik ekonomista.

Platforma Geodezyjnych Usług Elektronicznych (PEUG)

23 września 2019
Zakończył się projekt PEUG dotyczący podniesienia konkurencyjności regionu poprzez modernizację zasobów geodezyjno – kartograficznych Powiatów Województwa Dolnośląskiego.

Ćwiczenia strażackie dla najmłodszych

20 września 2019
Odbyły się one w Löbau w ramach projektu „Kom(m)ando „Zur Hilfe!/Na pomoc!”. W transgranicznych ćwiczeniach brała udział miejscowa straż pożarna i gościnnie strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego powiatu.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    16