Dziś Dzień Strażaka

4 maja 2021
Dziś Dzień Strażaka, święto ustanowione w dniu wspomnienia w Kościele katolickim św. Floriana. 4 maja jest okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom za ich niebezpieczną i ciężką pracę.

Powołanie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu

29 kwietnia 2021
Rozkazem personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu podinspektor Agata Sekuła z dniem 20 kwietnia została powołana na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu. Podinspektor Agata Sekuła.

Nowy sprzęt dla szpitala

26 kwietnia 2021
Szpital w Lubaniu otrzymał nowy sprzęt medyczny, który ma pomóc pacjentom zarażonym koronawirusem. Wysokość grantu to kwota 538.848 zł. Za te środki zakupiono m.in. defibrylator z wyposażeniem, echokardiograf, respirator, dwa kardiomonitory

Kolejne środki na powiatowe inwestycje

26 kwietnia 2021
Ponad cztery miliony siedemset dziewięćdziesiąt tysięcy złotych pozyskał Powiat Lubański z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki te wydatkowane zostaną m. in. na remont drogi powiatowej biegnącej przez Pisarzowice.

Nowe RTG dla lubańskiego szpitala

22 kwietnia 2021
Jak wspominaliśmy, Powiat Lubański pozyskał kwotę 1.188.000,00 złotych. Środki te pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a wydatkowane zostaną na zakup nowego aparatu rentgenowskiego.

Powołanie Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu

14 kwietnia 2021
Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu inspektor Dariusz Wesołowski z dniem 7 kwietnia 2021 r. powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu nadkomisarza Piotra Pietrykowskiego.

Lubański szpital w czasie pandemii

7 kwietnia 2021
Sytuacja w szpitalach jest naprawdę bardzo ciężka. Pandemia to jedna z najtrudniejszych prób dla naszego systemu ochrony zdrowia. Zagrożenie związane z pandemią staje się testem dla przygotowania instytucji państwowych do poradzenia sobie z tym kryzysem.
1    3  4  5  6  7  8  9  10  11    11