„Firemki” jak prawdziwe firmy

19 kwietnia 2019
„Firemki” prowadzone przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych z trzech powiatów oraz z Czech, w ramach unijnego projektu, działają niemal jak prawdziwe. Celem projektu jest lepszy start młodych w przyszłość i energiczniejsze wejście na rynek pracy po szkole

Młodzieżowe Targi

18 kwietnia 2019
Czy przedsiębiorczości można nauczyć? Jak i po co prowadzić własną działalność i czym się wyróżnić wśród innych firm. To tylko niektóre z pytań, na które próbowali odpowiedzieć sobie uczestnicy I Ritingu Firemek.

Wypalanie traw

16 kwietnia 2019
Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się sezon na wypalanie traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Jest to proceder, który w znacznym stopniu obniża wartość plonów, jest zabójczy dla przyrody i niebezpieczny dla człowieka.

Sportowe Nagrody Starosty Lubańskiego

12 kwietnia 2019
IV Gala Sportu Powiatu Lubańskiego za nami. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Tam, gdzie warto jest dotrzeć, nie ma dróg na skróty. Bowiem cel ma sens wówczas gdy pomaga Nam rosnąć, a wzrastamy przez zdobywanie go, a nie przez samo osiągnięcie.

Internetowa premiera teatru cieni „Więcej niż historia”

8 kwietnia 2019
Przedstawienie teatru cieni "Więcej niż historia", opracowane w lutym 2019 wspólnie przez młodzież z Lubania i łotewskiego Daugavpils, od teraz można obejrzeć w internecie.

AUTYZM - zauważ mnie

8 kwietnia 2019
Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu - zaburzenia, o którym nadal krąży wiele mitów. Liczba osób z diagnozą zaburzeń ze spektrum autyzmu wzrasta z roku na rok. Czy wiemy jednak czym tak naprawdę jest autyzm?

Potrzebne rodziny zastępcze

4 kwietnia 2019
Wciąż są potrzebne nowe rodziny zastępcze na terenie powiatu lubańskiego, które są w stanie zapewnić opiekę i wychowanie dzieciom pozbawionym całkowicie lub częściowo opieki rodzicielskiej.
1    4  5  6  7  8  9  10  11  12    12