W szkołach powiatu powstaną nowe pracownie

2 października 2020
Mamy to. Niedawno wspominaliśmy o projekcie, który czekał na wynik oceny merytorycznej i strategicznej. Dziś już wiemy – projekt na wyposażenie pracowni edukacyjnych w trzech szkołach ponadpodstawowych.

Ćwiczenia dotyczące ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej

1 października 2020
Informujemy, że w związku z organizowanymi ćwiczeniami przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, w dniu 6 października br. w godzinach 8:00 - 10:00 na terenie Powiatu Lubańskiego uruchomione mogą zostać syreny alarmowe.

Sprawniej zarejestrujesz samochód!

25 września 2020
Ruszył system kolejkowy w starostwie. Wdrożenie systemu ma poprawić jakość obsługi mieszkańców i uporządkować kolejkę osób oczekujących na realizację sprawy w lubańskim starostwie.

Powiat częścią Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej

25 września 2020
Ponad pól tysiąca kilometrów długości, wysokie standardy wykonawcze i ciekawy przebieg – tak będzie wyglądała Dolnośląska Autostrada Rowerowa, której trasa przebiegać będzie przez Powiat Lubański. Mamy nadzieję na jak najszybszą realizację tego projektu.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaniu zaprasza do współpracy

24 września 2020
Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjąć do własnej rodziny nieswoje dziecko, ofiarować mu swą miłość i troskę. Wprowadzać je w dorosłe życie, dzielić z nim radości i smutki.

Nowe pracownie w szkołach powiatu?

16 września 2020
​Jest ogromna szansa. Mowa tu o projekcie za ponad 3 miliony złotych. Nowoczesne wyposażenie dla szkolnych pracowni, a może wsparcie dla uczniów w rozwijaniu swoich umiejętności zawodowych? Unia Europejska daje szansę na wsparcie takich projektów.

Drugi projekt w partnerstwie z Löbau

14 września 2020
Projekt „Kom(m)ando – Wspólna ochrona przed skutkami zmian klimatu” złożony przez Powiat Lubański w partnerstwie z niemieckim miastem Löbau został pozytywnie oceniony i uzyskał dofinansowanie. Kwota dofinansowania przekroczyła milion euro.
1    3  4  5  6  7  8  9  10  11    11