Działania społeczne w powiecie

3 kwietnia 2019
Podczas sesji rady powiatu lubańskiego, Katarzyna Wójcik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przedstawiła radnym sprawozdanie z działalności w roku 2018 podległej jednostki. Poruszono również temat ośrodków interwencji kryzysowej.

Oferta edukacyjna szkół Powiatu Lubańskiego

2 kwietnia 2019
Kończysz właśnie szkołę podstawową lub gimnazjalną i rozważasz wybór dobrej szkoły średniej? Sprawdź możliwości kontynuowania nauki w szkołach ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest Powiat Lubański, bo naprawdę warto.

Poradnia Dermatologiczna w ŁCM

29 marca 2019
Od marca w Łużyckim Centrum Medycznym funkcjonuje Poradnia Dermatologiczna. Jest czynna trzy dni w tygodniu. Chętni pacjenci mogą rejestrować się osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 75-721-39-40.

Nowy komendant powiatowej policji

28 marca 2019
Pracą lubańskiej jednostki kierował będzie nadkom. Przemysławowi Rudzik. Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Lubaniu odbyła się uroczysta zbiórka w której uczestniczył Walery Czarnecki, Starosta Lubański.

Stypendia dla uczniów

26 marca 2019
Choć nauka w publicznych jest bezpłatna, to pozostałych kosztów z nią związanych jest naprawdę sporo. Podręczniki, pomoce naukowe, dojazdy do szkół sporo kosztują. Jedną z możliwości, aby zdobyć środki za naukę jest otrzymanie stypendium.

MON zainteresowany aresztem w Lubaniu

20 marca 2019
Jest pomysł na wykorzystanie budynków po byłym areszcie śledczym w Lubaniu na cele Wojsk Obrony Terytorialnej. Przedstawiciele MON-u niedawno byli w Lubaniu i oglądali obiekt.

Powstaną kolejne mikroprzedsiębiorstwa

19 marca 2019
Powiat Lubański realizuje projekt mający na celu przygotowanie absolwentów szkół średnich do wejścia na rynek pracy. We wrześniu br. powstanie pięć kolejnych mikroprzedsiębiorstw. Projekt swoim wsparciem obejmie 900 osób.
1    4  5  6  7  8  9  10  11  12    12