Żniwa świńskiej grypy

4 kwietnia 2019
Od początku bieżącego roku szpital w Lubaniu hospitalizował 9 osób chorych na świńską grypę. 4 osoby niestety zmarły. Radni wysłuchali sprawozdania z działań, które w związku z niebezpiecznym wirusem podjęto w Łużyckim Centrum Medycznym.

Działania społeczne w powiecie

3 kwietnia 2019
Podczas sesji rady powiatu lubańskiego, Katarzyna Wójcik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przedstawiła radnym sprawozdanie z działalności w roku 2018 podległej jednostki. Poruszono również temat ośrodków interwencji kryzysowej.

Oferta edukacyjna szkół Powiatu Lubańskiego

2 kwietnia 2019
Kończysz właśnie szkołę podstawową lub gimnazjalną i rozważasz wybór dobrej szkoły średniej? Sprawdź możliwości kontynuowania nauki w szkołach ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest Powiat Lubański, bo naprawdę warto.

Poradnia Dermatologiczna w ŁCM

29 marca 2019
Od marca w Łużyckim Centrum Medycznym funkcjonuje Poradnia Dermatologiczna. Jest czynna trzy dni w tygodniu. Chętni pacjenci mogą rejestrować się osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 75-721-39-40.

Nowy komendant powiatowej policji

28 marca 2019
Pracą lubańskiej jednostki kierował będzie nadkom. Przemysławowi Rudzik. Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Lubaniu odbyła się uroczysta zbiórka w której uczestniczył Walery Czarnecki, Starosta Lubański.

Stypendia dla uczniów

26 marca 2019
Choć nauka w publicznych jest bezpłatna, to pozostałych kosztów z nią związanych jest naprawdę sporo. Podręczniki, pomoce naukowe, dojazdy do szkół sporo kosztują. Jedną z możliwości, aby zdobyć środki za naukę jest otrzymanie stypendium.

MON zainteresowany aresztem w Lubaniu

20 marca 2019
Jest pomysł na wykorzystanie budynków po byłym areszcie śledczym w Lubaniu na cele Wojsk Obrony Terytorialnej. Przedstawiciele MON-u niedawno byli w Lubaniu i oglądali obiekt.
1    4  5  6  7  8  9  10  11  12    12