Andrzejkowy Festiwal Talentów

02-12-2019

Nowe miejsce, ciekawe pomysły, wspaniali wykonawcy i jak zawsze niezwykła widownia. Tak w wielkim skrócie można podsumować tegoroczną edycję Andrzejkowego Festiwalu Talentów. Jak podkreślają organizatorzy – dziesiąta odsłona tego wydarzenia przerosła ich najśmielsze oczekiwania.

Scena Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu gościła na swoich deskach ponad 100 uczestników. Patronat nad wydarzeniem objął Walery Czarnecki, starosta lubański, który ufundował nagrody. Nikt nie odszedł z pustymi rękami. Każdy uczestnik otrzymał upominek.

Zacznijmy jednak od początku. Pomysł organizowania Festiwalu Talentów zrodził się 10 lat temu wśród nauczycieli Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaniu, którzy chcieli zaprezentować szerszej publiczności efekty swojej pracy z dziećmi na zajęciach pozalekcyjnych, a dziś jest to impreza, podczas której swoje talenty prezentują dzieci i młodzież z całego powiatu lubańskiego.

Najlepszymi w poszczególnych kategoriach okazali się:

• Witold Ostrowski (klasy I-III),
  • Grupa HAMLET (klasy IV-VI),
  • RED GLOVES (klasy VII-VIII),
  • Nikola Owad (szkoły ponadpodstawowe).

Ponieważ poziom był bardzo wyrównany i ciężko było wyłonić najlepszych, komisja postanowiła przyznać wyróżnienia dla dwóch grup – CRAZY KWARTET oraz MINIONKI.

Jury w składzie: Bartosz Kuświk (Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu), Renata Czuj (Dyrektor ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu) oraz Jolanta Napadłek (Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Siekierczynie) przyznali również główną nagrodę. GRAND PRIX X Andrzejkowego Festiwalu Talentów otrzymała Martyna Halczuk.

Była również nagroda publiczności. Każdy mógł zakupić talon i oddać głos na swojego faworyta. Wśród publiczności najwięcej głosów zdobyła grupa HAMLET.