Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Ćwiczenia straży pożarnej

01-07-2016

19 zastępów wzięło udział w ćwiczeniach taktyczno-bojowych „DOM ZDROJOWY 2016”, które w sobotę (25 czerwca br.) odbyły się w Świeradowie-Zdroju. Organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu wraz ze Starostwem Powiatowym w Lubaniu.

W Domu Zdrojowym (budynek A) oraz w przylegającej do niego Hali Spacerowej odbyły się ćwiczenia straży pożarnej. Ćwiczenia były elementem przygotowań służb do sprawdzenia Planu Ratowniczego Powiatu Lubańskiego polegającego na koordynacji działań ratowniczo-gaśniczych wszystkich jednostek z terenu powiatu.

W ćwiczeniach udział wzięli przedstawiciele służb współdziałających z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu m.in. Komendy Powiatowej Policji, Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lubaniu, Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Zespół Ratownictwa Medycznego ze Świeradowa-Zdroju.

Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar wieży Domu Zdrojowego wywołanego podczas prac dekarskich. Strażacy gasili pożar przy ścianie, a także na konstrukcji dachowej budynku oraz samej wieży. Przećwiczone zostało powiadamianie służb ratowniczych oraz ewakuacja turystów oraz pracowników obiektu.

Celem tych ćwiczeń było sprawdzenie zabezpieczenia logistycznego i operacyjnego długotrwałych działań ratowniczo-gaśniczych, skoordynowanie działań bojowych wykonywanych przez poszczególne zastępy jak i współdziałanie dowódców. 

Niezbędnik