Dolnośląska Gala Talentów w Mickiewiczu

22-03-2018

Wczoraj (21.03.2018 r.) odbyła się ósma edycja Dolnośląskiej Gali Talentów. W tym roku gospodarzem gali, organizowanej przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu.

Wydarzenie miało na celu wyłonienie talentów z regionu jeleniogórskiego, które zaprezentują się podczas finału Dolnośląskiej Gali Talentów 24 maja br. w Bolesławcu. W eliminacjach wzięła udział młodzież i dzieci ze Smolnika, Bolesławca, Piechowic, Bolkowa, Wojcieszowa, Nowogrodźca, Bolesławca, Jeleniej Góry, Świeradowa-Zdroju, Lubania, Olszyny, Łomnicy i Kowar.

Jury, w skład którego weszli Iwona Stankowicz, przedstawiciel Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, Renata Czuj, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimanzjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu, Małgorzata Grzesiak, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubaniu, Bartosz Kuświk, dyrektor Miejskiego Domu kultury w Lubaniu oraz Kazimierz Kiljan, dziennikarz, poeta i pisarz, z uwagą śledzili każdy występ.

Po zakończeniu wszystkich prezentacji wyłoniono kandydatów do Dolnośląskiej Gali Talentów, którzy podczas uroczystości finałowej będą prezentować swoje talenty przed Dolnośląskim Kuratorem Oświaty. Nominację do gali finałowej otrzymali:

• Zespół ,,Granda” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolnika
  • Zespół ,,Akord” reprezentującymi Gminę Nowogrodziec
  • Zespół ,,Młoda Generacja” z ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu
  • Joanna Kosowska z Jeleniej Góry
  • Krystian Giemza z Wojcieszowa

- Bardzo się cieszę i jestem dumna, że mieliśmy okazję gościć tak wielu młodych, zdolnych, utalentowanych ludzi. Zaprezentowali szeroką gamę wyjątkowych talentów. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym talentem i profesjonalizmem. Jury przede wszystkim brało pod uwagę oryginalność występu, przygotowanie, profesjonalizm i postawę sceniczną. Życzliwa atmosfera, która wytworzyła się wśród uczestników spowodowała, że wszyscy czuli się wyróżnieni. Mam nadzieję, że gala zainspiruje innych młodych ludzi, aby pokazywali swoje talenty i cieszyli się nimi razem z całym otoczeniem – podsumowała Renata Czuj, dyrektor szkoły.