Droga przez Pisarzowice nową inwestycją drogową powiatu

22-02-2021

Powiat Lubański pozyskał ponad 2 miliony 307 tysięcy złotych na remont drogi w Pisarzowicach. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.  Pozostałe środki w kwocie przekraczającej 1 milion 192 tysięcy złotych pochodzić będą z budżetu powiatu. Jest to inwestycja za ponad 3 mln złotych.

Za nami kolejna sesja Rady Powiatu Lubańskiego, która odbyła się z wykorzystaniem środków systemów elektronicznych.  Podczas ostatnich obrad podjęto uchwałę w sprawie zmiany Uchwały Budżetowej Powiatu Lubańskiego na rok 2021. Na jej mocy zwiększono wydatki majątkowe, które przeznaczone zostaną na przebudowę drogi powiatowej relacji Pisarzowice-Nowa Karczma.

Przebudowa nawierzchni poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu samochodowego w powiecie lubańskim. Nowa nawierzchnia oraz przebudowa istniejących elementów pasa drogowego, poprawią także komfort ruchu oraz estetykę drogi.

- Niebawem rozpocznie się procedura przetargowa remontu drogi powiatowej biegnącej przez Pisarzowice. To ważna i strategiczna droga dla powiatu, a przede wszystkim dla mieszkańców Pisarzowic. Ponad 3 miliony złotych wydamy na tę ważną inwestycję. Bardzo się cieszę, że Radni wyrazili zgodę na realizację tej inwestycji. Miejmy nadzieję, że jeszcze w tym roku będziemy mogli oddać tę drogę do użytku – powiedział Walery Czarnecki, Starosta Lubański.