Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Dwa dni muzycznej uczty. X Lubański Konkurs Akordeonowy

21-05-2019

Już w piątek uliczki Lubania wypełnią się dźwiękami akordeonów. Wszystko za sprawą kilkudziesięciu muzyków, którzy przyjadą się na X Lubański Konkurs Akordeonowy.

Po czterech latach przerwy powraca Lubański Konkurs Akordeonowy - w tym roku w niezwykłej oprawie! Specjalnie dla mieszkańców regionu obok uczniów szkół muzycznych zagrają orkiestry akordeonowe z Rudy Śląskiej, Nowej Soli, Koszalina. Posłuchać będzie można również laureata programu "Mam Talent" - Lukasa Gogola w duecie z Grzegorzem Kuryla, oraz światowego formatu wirtuoza akordeonu Anatoly Taran z zespołem Taran Trio z Białorusi. W sumie około 60 akordeonistów, tego jeszcze w regionie nie było!

W piątek 24 maja odbędą się dwa koncerty: pierwszy plenerowy na placu Feliksa Netza pod lubańskim ratuszem, drugi - pt. "Akordeonowa Uczta" w restauracji „Tęczowa” - na ten koncert bilety będzie można nabyć od 13. maja w kawiarni Tęczowa w kwocie 20,00 zł. Program "Akordeonowej Uczty" polecamy szczególnie gdyż zadowoli on gusta wszystkich melomanów. O ile pozwoli na to pogoda jeszcze przed koncertami, muzykujących akordeonistów będzie można spotkać na placach czy w uliczkach lubańskiej starówki.

W sobotę 25 maja muzycy mają zarezerwowany czas na X Lubański Konkurs Akordeonowy, widzów w godzinach 9.00-13.00 zapraszamy do Szkoły Muzycznej I-go st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu. O 17:00 startuje koncert galowy w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu. Tam właśnie zagra gwiazda wieczoru - białoruski zespół Taran Trio.

Przyjdźcie i bawcie się całymi rodzinami - tego nie można przegapić!

Imprezę oficjalne otworzy koncert plenerowy na placu Feliksa Netza pod lubańskim ratuszem - piątek 24 maja o 17.30.

Warto jednak odwiedzić Lubań wcześniej. Tego samego dnia na ulicach miasta kończył będzie się trzeci etap XXVII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk-Karkonosze Tour, Kożuchów - Lubań (140km). Z tego właśnie powodu zmieniono lokalizację koncertu plenerowego, początkowo miał się on odbyć w parku pod Wieżą Bracką.

Na X jubileuszową edycję konkursu serdecznie zaprasza  Lubańskie Towarzystwo Miłośników Akordeonu.

Program imprezy na plakacie.

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik