Dzień Nauczyciela w powiecie

14-10-2019

Dzisiaj obchodzimy Dzień Nauczyciela, inaczej Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom oświaty życzymy wielu pięknych chwil z uczniami. W piątek, 11 października wręczono Nagrody Starosty Lubańskiego. W sumie przyznano 25 nagród pieniężnych.

Święto Edukacji Narodowej to tradycyjnie okazja do podziękowań dla dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników oświaty. Jak co roku starosta Walery Czarnecki nagrodził z tej okazji wyróżniających się nauczycieli i dyrektorów, doceniając ich wielkie zaangażowanie w pracę oraz jej nieocenione efekty.

- Gratuluję wszystkim wyróżnionym pedagogom – mówił starosta Walery Czarnecki. – Dziękuję za dotychczasową pracę, pomysły i zaangażowanie w trud wychowawczy. Proszę przekazać najserdeczniejsze gratulacje, wyrazy szacunku i wdzięczności wraz z najlepszymi życzeniami wszystkim pracownikom.

Nauczycielom gratulował także wicestarosta Konrad Rowiński. Nominacje do wyróżnień starosty przedstawili dyrektorzy szkół powiatu.

Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy, Szanowne Panie i Szanowni Panowie!

W dniu szczególnym - Dniu Edukacji Narodowej chciałbym przekazać wszystkim pedagogom i pracownikom oświaty z terenu Powiatu Lubańskiego najserdeczniejsze gratulacje oraz wyrazy szacunku i wdzięczności.

Dziękuję Wam za pasję, trud i entuzjazm wkładane w proces kształcenia dzieci i młodzieży z terenu naszego powiatu.

Pozostając w duchu wdzięczności, życzę Państwu wielu kolejnych sukcesów i satysfakcji z postępów uczniów, ich rozwoju ale także spokoju, życzliwości, oparcia wśród bliskich i przyjaciół.

Walery Czarnecki - Starosta Lubański