Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Forum zawodowe w KZL-u

21-03-2018

Za nami forum zawodowe, które zorganizowane zostało w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej. W znakomitej atmosferze, uczniowie  szkoły opowiedzieli o możliwościach podnoszących umiejętności zawodowe, oferowanych przez szkołę.

Lubański KZL znany jest z tego, że proponuje swoim uczniom niezwykle atrakcyjną ofertę praktyk zawodowych. I to właśnie uczniowie opowiedzieli o ciekawych możliwościach  podnoszenia umiejętności zawodowych .

Wśród najciekawszych propozycji, znalazły się praktyki promach UNITY LINE Limited, płatne  praktyki  u pracodawców austriackich realizowanych we współpracy z wydziałem EURES Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, praktyki w hiszpańskich przedsiębiorstwach - realizowane w ramach  projektu „VivaEspania – praktyki zawodowe dla ambitnych uczniów” czy udział w interesujących wycieczkach zawodoznawczych i zajęciach laboratoryjnych na uczelniach wyższych.

Wspomniano również o planowanych w najbliższym czasie działaniach w ramach projektu „Praktyczni Powiatowi Profesjonaliści”.  Realizacja tego projektu, umożliwia uczniom udział w płatnych stażach zawodowych, obozach naukowych i językowych obozach branżowych.

Forum przygotowała młodzież uczęszczająca do czteroletnich  techników w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych,  technik hotelarstwa, technik organizacji reklamy, technik logistyk i technik informatyk Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im.  Kombatantów Ziemi Lubańskiej.

W spotkaniu uczestniczyła również młodzież z klas gimnazjalnych z terenu naszego powiatu. Dzięki temu zapoznali się z  prezentacjami i filmami, które przedstawiały projekty zawodoznawcze realizowane w KZL-u.

Na koniec swoich wystąpień uczniowie podziękowali tym wszystkim osobom, które przyczyniły się i przyczyniają się do tego, że młodzież uczęszczająca do powiatowej szkoły może korzystać z tak niezwykle bogatej i atrakcyjnej oferty wszechstronnego rozwoju.

Młodzież podziękowała Waleremu Czarneckiemu, staroście lubańskiemu za udzielenie pełnomocnictwa dyrektorowi szkoły i zgody na złożenie wniosku i realizację projektu "Viva Espania – praktyki zawodowe dla ambitnych uczniów". Natomiast Lidia Błażków za zaangażowanie i nieocenione wsparcie oraz nadzór  merytoryczny i cenne uwagi w przygotowaniach młodzieży do wyjazdu na praktyki zagraniczne.

W przerwie forum młodzież klas gastronomicznych zaprosiła wszystkich uczestników spotkania na kulinarną podróż z akcentem hiszpańskim.

Druga część forum zawodowego skierowana była do uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimanzjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej,  którzy  zapoznali  się z ofertą uczelni wyższych i uczestniczyli w ciekawych wykładach poprowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu-  dr Piotra Gryszela z Katedry Marketingu i Zarządzania Gospodarką Turystyczną oraz dr Tomasza Kołakowskiego z Katedry Logistyki i Zarządzania Strategicznego.

Forum przebiegało w bardzo życzliwej atmosferze i było kolejnym ciekawym i ważnym przedsięwzięciem w dorobku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej.

W forum wzięło udział wielu znakomitych gości, którzy przyjęli zaproszenie Lidii Błażków – Dyrektora Szkoły m.in. Starosta Lubański – Walery Czarnecki, Burmistrz Lubania – Arkadiusz Słowiński, Komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu – płk. Roman Łubiński, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lubaniu -  Katarzyna Hudyma. W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy lubańskich placówek oświatowych – Dyrektor ZSP im. Adama Mickiewicza – Renata Czuj, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej – Małgorzata Grzesiak. Zaproszeni przyjęli również przedstawiciele instytucji i pracodawców współpracujących ze szkołą – Dyrektor Oddziału Banku Zachodniego WBK – Andrzej Dzikowski, Dyrektor Generalny Villa Cottonina Sp. z o.o. w Świeradowie Zdroju – Marta Fiedorowicz, menadżer Klaudia Piątkowska i kierownik recepcji Interferie Sport Hotel Malachit w Świeradowie Zdroju – Katarzyna Wójcik, doradca EURES z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Wałbrzychu – Judyta Babiarz, Doradca i Pośrednik Pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Lubaniu – Aneta Pałka, Kierownik Biura Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Lubaniu – Anna Wojnarska.

Niezbędnik