Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Jest szansa na lepsze drogi

07-04-2016
Jest szansa na lepsze drogi
Jest szansa na lepsze drogi

Istnieje szansa, że w przeciągu dwóch najbliższych lat zmodernizowane zostaną drogi w Leśnej, Świeradowie-Zdroju oraz Platerówce. Wszystko to za sprawą projektu, którego głównym założeniem jest ułatwienie komunikacji pomiędzy Polską, a Czechami. Jest duża szansa na jego realizację.

Podczas spotkania starosty lubańskiego Walerego Czarneckiego z Cezarym Przybylskim, marszałkiem województwa dolnośląskiego, poruszono temat planowanych remontów dróg wojewódzkich w naszym powiecie, które zrealizowane zostaną przez najbliższe dwa lata.

Projekt modernizacji dróg wojewódzkich  ma zostać zrealizowany dzięki środkom zewnętrznym pozyskanym w ramach Europejskiej Współpracy Transgranicznej, realizowanym w partnerskie z krajem Libereckim.

- Już wiemy, że jeżeli wszystko zakończy się pomyślnie, zmodernizowane zostaną m.in. drogi z Platerówki przez Leśną do Świecia i dalej w kierunku Gryfowa Śląskiego oraz z Krobicy do Czerniawy. Przewidywana wartość projektu wyniesie ok. 10 mln euro. Długość dróg przewidzianych do modernizacji w ramach projektu to około 42 kilometrów. mówi starosta lubański Walery Czarnecki.

W trakcie spotkania został omówiony zakres planowanych zamierzeń inwestycyjnych i remontowych dróg na terenie powiatu lubańskiego oraz planowane źródła ich finansowania i ewentualny termin ich realizacji. To dla nas wyjątkowo dobra wiadomość, bo już wiadomo, że przy pozytywnej ocenie wniosku o dofinansowanie, sporo prac zostanie przeprowadzonych na naszym terenie.

Niezbędnik