Kolejny przetarg na drogę rozstrzygnięty

18-10-2019

Nie tak dawno informowaliśmy o zmianach, jakie szykują się w Lubaniu i planowanej przebudowie drogi powiatowej w ciągu ulic Kopernika i Słowackiego. Dziś oznajmiamy: przetarg został rozstrzygnięty. Niebawem zostanie podpisana umowa.

W poprzednim miesiącu Walery Czarnecki, starosta lubański odebrał promesę na realizację tego zadania. Powiat Lubański otrzymał kwotę równowartości 80 procent kosztów inwestycji, która zrealizowana zostanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma z Powiatu Lubańskiego  – USŁUGI REMONTOWO- BUDOWLANE I TRANSPORT Józef Michalik. Koszt inwestycji przekroczy 2 mln 593 tysiące złotych. Zakończenie prac zaplanowane zostało w terminie 12 miesięcy od podpisania umowy z Wykonawcą.

- Zadanie to obejmuje przebudowę pasa drogowego drogi powiatowej ulicy Kopernika o długości 506 metrów oraz  ulicy Słowackiego o długości 107 metrów. Na istniejącej  jedni zostanie wykonana nowa nawierzchnia, a w ciągu ulicy Kopernika zostanie wydzielona jezdnia o szerokości 5,50 metrów wraz z pasami postojowymi. Ulica Słowackiego zostanie przebudowana na szerokość 6,00 metrów – mówi Walery Czarnecki, starosta lubański.

Nawierzchnia chodników  oraz zjazdy indywidualne zostaną wymienione na nowe, wykonane z kostki betonowej.

Zadanie obejmuje również częściową przebudowę kanalizacji deszczowej.  W ramach zadania zostaną przebudowane cztery skrzyżowania. Dla poprawy bezpieczeństwa powstaną trzy wyniesione przejścia dla pieszych, a przy nich staną lampy doświetlające oraz oznakowanie aktywne D-6 – zasilane solarnie.