Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Księstwo Czocha odwołane

08-07-2020

W tym roku nie odbędzie się Księstwo Czocha. Zaplanowana na wrzesień powiatowa impreza to kolejne wydarzenie, które zostało odwołane z powodu pandemii COVID-19.  Księstwo  odbywa się cyklicznie od 2012 roku na głównym dziedzińcu Zamku Czocha. W tym roku, z powodu pandemii COVID-19, impreza po raz pierwszy została odwołana.

Dni Księstwa Czocha, odbywają się na Zamku Czocha i według tego samego schematu. Co roku wybierany jest nowy władca, dotychczas mieliśmy sześciu książąt i księżnych. Warto przypomnieć, że pierwszym księciem był znany piwowar, Pan Marek Jakubiak. Drugim był znany kabareciarz Jan Pietrzak, a trzecim Adam Nowak z zespołu Raz Dwa Trzy. W roku 2015 tytuł księcia przypadł Andrzejowi Poniedzielskiemu zwanemu Poweekendowym. W roku kolejnym przydaliśmy mu księżniczkę Kasię Kowalską aby wspólnie rządzili księstwem. W 2017 roku - Kasię Pakosińską. W 2018 księciem księstwa czoszańskiego został Paweł Domogała. Natomiast w ubiegłym roku tytuł książęcy otrzymał Marcin Wyrostek.

- Przekazujemy Państwu wiadomość, której pewnie większość z nas się spodziewała. Niestety ze względu na pandemię i związany z nią zakaz organizowania imprez masowych - ,,Księstwo Czocha” nie odbędzie się w tym roku. Wrócimy za rok. Miejmy nadzieję, że kolejna edycja wynagrodzi nam tę roczną przerwę – mówi Walery Czarnecki, starosta lubański.

Niezbędnik