Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

KSIĘSTWO CZOCHA - ZNAMY GWIAZDY IMPREZY

04-09-2019

Już dziś warto zarezerwować sobie czas w niedzielę, 15 września br., na odwiedzenie Zamku Czocha. Znamy już gwiazdy które zobaczymy w tym roku podczas 8. edycji imprezy Powiatu Lubańskiego - czyli 'Księstwa Czocha'. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

'Księstwo Czocha' ponownie na kolejny rok zmieni swojego 'władcę' . Będę warsztaty średniowieczne, pokazy walk rycerskich oraz mnóstwo świetnej zabawy. Podczas jarmarku rozstawione zostaną warsztaty m.in. kowalski, tkacki, czerpania papieru czy warsztat z uzbrojeniem.

Gwizdami tegorocznej edycji będą Piotr Bałtroczyk oraz Marcin Wyrostek, akordeonista, zwycięzca polskiej edycji Mam Talent.

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. 15. września zobaczymy najnowszym programie pt. ,,Starość nie jest dla mięczaków”.

Najlepszy, nie tylko po "50tce", konferansjer kabaretowy w Polsce - Piotr Bałtroczyk! Czeka nas wyśmienity wieczór, więc zapraszamy każdego kto lubi śmiać się i śmiać się i...śmiać się!

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć.

Następnie na scenie pojawi się Marcin Wyrostek. Wyrostka odkryto jako wirtuoza akordeonu, gdy w 2009 wygrywał drugą edycję programu “Mam talent!”. Nagrał pięć autorskich płyt, za które otrzymał m.in. siedem platynowych płyt, nominację do nagrody Fryderyki oraz nagrodę na Festiwalu TOP Trendy. Jest założycielem kilku projektów muzycznych w tym "Marcin Wyrostek & Corazon".

Jak sam podkreśla - „Projekt CORAZON powstał w wyniku naszej fascynacji muzyką argentyńską i latynoamerykańską, która zainspirowała nas do tworzenia tang we własnych jazzowych, klasycznych, i musicalowych aranżacjach.”

Wieczór zakończy seans w cyklu „Kino na leżakach”. Jest to propozycja dla wszystkich kinomanów chcących obejrzeć dobry film na świeżym powietrzu w wygodnych leżakach.

W organizację tegorocznego wydarzenia włączyli się Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Zamek Czocha.

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik