Laptopy  dla uczniów i nauczycieli ze środków UE

12-05-2020

Powiat Lubański pozyskał 80 tysięcy złotych, które przeznaczone zostały na zakup laptopów dla szkół. Środki europejskie pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Zakupiony sprzęt został przekazany dyrektorom szkół.

Trafił on do nauczycieli oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest powiat. W ramach realizacji projektu pn. Zdalna Szkoła, który jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, zakupiono 25 laptopów.

- Szkoły przeszły w tryb nauki online. Poprzez realizację tego projektu chcieliśmy wyeliminować różnice w dostępie do internetu i nowoczesnego sprzętu wśród młodzieży w naszym powiecie. Obecnie ta potrzeba jest pilniejsza niż kiedykolwiek dotąd, dlatego reagujemy. Kupiony sprzęt użyczony został uczniom i nauczycielom, a  trafił do najbardziej potrzebujących. Kiedy lekcje wrócą do szkół, będzie dalej wykorzystywany podczas lekcji – podkreślił Walery Czarnecki, starosta lubański.