Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Leśna z medalami na Pucharze Polski w Kajak Polo

08-05-2019

74 mecze, blisko 200 zawodników, deszcz i śnieg - tak wyglądał I Puchar Polski w Kajak Polo "PANDA CUP" i XI Międzynarodowy Turniej o "Puchar Kwisy" w Kajak Polo w Leśnej.

Na turniej w Leśnej przyjechało 28 drużyn, tj. 200 osób z Polski i Czech w 4 dywizjach (najmłodsi adepci Panda Cup, juniorzy/kobiety, młodzicy i seniorzy). Mimo że pogoda nie rozpieszczała (padał deszcz, a nawet śnieg) rozegrano 74 mecze w dwa dni. Nie zabrakło też kibiców - tych zagorzałych i tych przypadkowch, którzy pierwszy raz oglądali mecze w kajak polo. Rozgrywane dynamicznie akcje, widowiskowe i pełne emocji, podobały się kibicom.

Stworzenie tak dobrej imprezy to ogromne wyzwanie dla organizatora, którym był leśniański klub sportowy LUKS Kwisa Leśna. Gospodarze w tabeli medalowej zajęli wysokie pozycje. Z trzech wystawionych do turnieju dywizji zdobyli dwa medale. Na podium z brązowym medalem znaleźli się juniorzy, srebro wywalczyli najmłodsi zawodnicy Panda Cup przegrywając w finale z Powiślem Warszawa. Seniorzy zajęli siódme miejsce.

Na turnieju wystąpiła również Reprezentacja Polski kobiet i mężczyzn w kajak polo. Ci ostatni zdobyli złoty medal w dywizji seniorów.

To kolejne osiągnięcia zawodników i trenerów klubu LUKS Kwisa Leśna. Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że trwa nabór do klubu LUKS Kwisa Leśna. O naborze pisaliśmy w artykule: Kajakarstwo to wspaniała przygoda

Zarząd klubu dziękuje władzom lokalnym za objęcie swoim patronatem I Pucharu Polski w Kajak Polo w Leśnej.

Gratulujemy i dziękujemy również wszystkim zawodnikom za wspaniały turniej. Do zobaczenia za rok!

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik