Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu ze wsparciem finansowym od PGE

01-04-2020

Kolejne dziewięć szpitali, wskazanych przez Ministerstwo Aktywów Państwowych we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, ma już na kontach środki od PGE Polskiej Grupy Energetycznej. W sumie już szesnaście szpitali otrzymało od PGE pieniądze na wsparcie działań związanych z walką z koronawirusem.

Tym razem wśród szpitali z dofinansowaniem znalazł się również Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu. Kwota dofinansowania to 100 tys. złotych. 

- Jesteśmy bardzo wdzięczni, że koncern przekazał środki na walkę z koronawirusem. Te środki na pewno będą dobrze wykorzystane przez ŁCM. Oczywiście, nie są to środki wystarczające na zakup respiratora, ale na pewno pomogą jeśli chodzi o takie niezbędne rzeczy jak środki ochrony osobistej - mówi Walery Czarnecki, starosta lubański. 

Wpisujemy się w systemową pomoc spółek Skarbu Państwa w walce z koronawirusem, którą koordynuje Ministerstwo Aktywów Państwowych. Naszą ambicją było jak najszybsze przekazanie pieniędzy szpitalom i tak się stało – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Cieszy mnie odzew, jaki płynie ze spółek Skarbu Państwa w odpowiedzi na apele służb medycznych walczących z epidemią koronawirusa. Solidarność PGE ze szpitalami potrzebującymi wsparcia jest tego najlepszym dowodem – potwierdza wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

PGE przekazała łącznie darowiznę w kwocie 5 mln zł na pomoc w zwalczaniu epidemii koronawirusa. W poniedziałek, 23 marca, pierwsze siedem szpitali wskazanych przez Ministerstwo Aktywów Państwowych otrzymało środki od PGE.  W sumie, wsparcie w kwocie 4,8 mln zł trafiło już do szesnastu szpitali. 

Jak informuje PGE wśród szpitali, które otrzymały wsparcie znalazły się również: Wielospecjalistyczny Szpital – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Bogatyni, Regionalny Szpital w Kołobrzegu, Szpital Powiatowy w Gryfinie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Szczecinie, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie, Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Stargardzie i Szpital Specjalistyczny z Gorlic. 

 Źródło - eluban.pl

Niezbędnik