Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Maseczki dla Seniorów

20-05-2020

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu w ramach działań prewencyjnych skierowanych na bezpieczeństwo osób starszych rozdawali na terenie powiatu lubańskiego maseczki ochronne wraz z ulotkami prewencyjnymi. Maseczki przekazane zostały przez samorząd powiatowy – Starostwo Powiatowe w Lubaniu. Trafiły one do mieszkańców naszego powiatu, znaczną ich część otrzymali seniorzy i osoby potrzebujące.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, Komisariatu Policji w Leśnej, Posterunku Policji w Olszynie oraz Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdroju w ramach codziennej służby rozdawali mieszkańcom powiatu lubańskiego maseczki ochronne, otrzymane od Starosty Lubańskiego Walerego Czarneckiego.

Policjanci wraz ze starostwem kolektywnie uczestniczą w przedsięwzięciach na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. Maseczki ochronne przekazane zostały głównie działkowcom, seniorom i osobom potrzebującym. Do każdej z nich  dołączona została ulotka z poradami jak się zachować, aby nie stać się ofiarą oszustów. Inicjatywa przekazywania maseczek ochronnych działkowcom, miała z jednej strony na celu przypomnienie o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zgodnie z obowiązującym nakazem zasłaniania ust i nosa a z drugiej strony przypomnienie o sposobach oraz działaniach sprawców oszustw metodą na „wnuczka”, „policjanta”. Mundurowi przypomnieli także o prawidłowym zabezpieczeniu mienia pozostawionego w altanach ogrodowych. 

Policjanci spotkali się z bardzo pozytywnymi reakcjami ze strony mieszkańców. Słowa uznania i podziękowania za ciężką służbę w czasie pandemii, za pomoc jaką niosą seniorom utwierdzają  mundurowych w przekonaniu, iż pełniąc codzienną służbę przyczyniają się do wzrastania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. 

Niezbędnik