Mickiewicz w zacnym gronie

02-01-2020

Boże Narodzenie to jedna z najważniejszych uroczystości w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza. W szkolnej auli świętowano również dzień patrona szkoły, a także wstąpienie placówki do Klubu Przodujących Szkół.

Tegoroczna akademia miała miejsce 18 grudnia. Po zakończeniu spotkań w klasowym gronie młodzież udała się do auli. W uroczystościach brali także udział nauczyciele, pracownicy administracji, obsługi i zaproszeni goście. Tegoroczne widowisko przygotowały klasy IID, IITE oraz IITI wraz z wychowawcami Joanną Wójcik, Grzegorzem Wieczorkiem oraz Małgorzatą Chojnacką. Apel wprowadził wszystkich zebranych w radosny i świąteczny nastrój.

W uroczystościach uczestniczyli także przedstawiciele Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. Ogłosili włączenie placówki do honorowego "Klubu Przodujących Szkół". Jak podkreślają w "Adasiu" jest to ogromny zaszczyt dla młodzieży i pracowników lubańskiego Mickiewicza.

Klub Przodujących Szkół to ogólnopolski ruch społeczny działający w ramach Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. Inicjatorem jego powstania w 1986 był profesor Mikołaj Kozakiewicz. Klub zrzesza placówki, które osiągają sukcesy organizacyjne, dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze. Zajmuje się promowaniem aktywności szkół członkowskich, upowszechnianiem ich dorobku, wspomaganiem nowatorskich rozwiązań dydaktycznych, a także organizowaniem warsztatów i obozów.

Aby zostać członkiem szkoła musi być wyróżniającą się placówką, wspomagającą rozwój swoich uczniów. Do klubu mogą należeć szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne każdego typu.