Nabór do szkół. Pierwszy etap za nami

17-07-2019

We wtorek, 16 lipca br. uczniowie poznali wyniki rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Lubański, na rok szkolny 2019/2020.

Tegoroczna rekrutacja jest wyjątkowa ze względu na reformę edukacji i konieczność naboru do szkół podwójnego rocznika. Podwójny rocznik to również podwójna liczba miejsc w szkołach, które zostały zwiększone proporcjonalnie w stosunku do ilości chętnych.

Po pierwszej turze do wybranych szkół zakwalifikowanych zostało 697 uczniów, w tym do szkół ponadpodstawowych – 365 w 14 oddziałach, a do szkół ponadgimnazjalnych 332 uczniów, w 12 oddziałach. Szkoły dysponują nadal wolnymi miejscami, szczególnie w technikach i szkołach branżowych I stopnia. Na dzień dzisiejszy jest 57 wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych oraz 41 miejsc
w szkołach ponadgimnazjalnych.

Największą popularnością, jak co roku, cieszyły się licea ogólnokształcące w profilach biologiczno-chemicznych oraz matematyczno-fizycznych. Coraz większą popularnością cieszą się technika i szkoły branżowe, szczególnie kształcące w zawodach związanych z informatyką i logistyką.

Do 24 lipca (do godz. 15.00) uczniowie powinni złożyć oryginały dokumentów do szkół, do których zostali zakwalifikowani. Następnego dnia (25 lipca) ogłoszone zostaną listy kandydatów przyjętych
i nieprzyjętych. W tym samym dniu rozpocznie się nabór uzupełniający w szkołach dysponujących wolnymi miejscami, który potrwa do końca wakacji.