Nagrody Starosty rozdane

06-06-2019

Dzisiaj w auli Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Lubaniu odbyła się Gala wręczania Nagród Starosty Lubańskiego za promowanie Powiatu Lubańskiego w roku szkolnym 2018/2019. Nagrodzono łącznie 112 uczniów, 50 nauczycieli i 10 dyrektorów.

Jest to wydarzenie podsumowujące mijający rok szkolny. Jak co roku nagrody odbierali ci uczniowie ze szkół i placówek powiatu, którzy zdobyli czołowe miejsca w konkursach na szczeblu regionalnym, krajowym, międzynarodowym, tym samym promując Powiat Lubański.

Na uroczystość przybyli dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie wraz z rodzicami. Przybyłych gości i laureatów przywitał Konrad Rowiński, wicestarosta lubański, kierując do uczniów słowa uznania, życząc im dalszych sukcesów.

To właśnie dzięki Wam potwierdza się to, że w naszym powiecie mamy wspaniałą młodzież. Jesteście znakomitą wizytówką naszego regionu. Wasze osiągnięcia w znakomity sposób promują Powiat Lubański.  – podkreślił w swoim wystąpieniu Konrad Rowiński.

Nagrody uczniom wręczyli Anna Adamska, dyrektor powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lubaniu wraz z Konradem Rowińskim, wicestarostą lubańskim.