Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Najlepsi matematycy w powiecie

25-05-2021

Moc matematyki na pewno zdążyli już poznać uczniowie zmagający się w finałach powiatowych konkursów matematycznych odbywających się w kwietniu i w maju br. Królowa nauk jest wskazywana jako wiodący przedmiot w rankingach najtrudniejszych i sprawiających uczniom największe problemy. Dlatego wszystkim miłośnikom matematycznych zadań należą się wielkie brawa.

W roku szkolnym 2020/2021 Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu przeprowadziło trzy konkursy matematyczne, tj. dla uczniów klas II-III, klas IV-VI oraz VII-VIII szkół podstawowych. W ramach eliminacji na etapach szkolnych wyłoniono finalistów, którzy przystąpili do etapów finałowych odbywających się zdalnie. Forma przeprowadzania konkursu była ogromnym wyzwaniem zarówno dla ucznia, nauczyciela jak i placówki organizującej. Jednak dzięki bardzo dobrej współpracy wszystkich wymienionych ogniw oraz sprawnym wykorzystaniu technik kształcenia na odległość każdy z finałów przebiegł bez najmniejszych zakłóceń, a uśmiechnięte twarze uczestników (bez względu na wynik) widać na załączonych zdjęciach.

Podkreślić należy zaangażowanie nauczycieli opiekunów merytorycznych przygotowujących małych matematyków do zmagań konkursowych. Organizatorką konkursów była pani Monika Połetek – doradca metodyczny PCE. Przed każdym z finałów odbyło się spotkanie online przeprowadzone przez doradcę, na którym nauczyciele otrzymywali szczegółowe instrukcje na temat zdalnej formy finału.

Konkurs dla uczniów klas VII-VIII przeprowadzony był dwuetapowo (półfinał i finał), dlatego uczniowie musieli rozwiązać o pięć zadań więcej niż ich koleżanki i koledzy z klas II-III i IV-VI. W każdym z finałów wyłoniono trzech laureatów, którzy otrzymają za swoje osiągnięcia nagrody, statuetki i dyplomy. Jednak wszyscy uczniowie, którzy zakwalifikowali się do tego etapu zasługują na ogromne gratulacje, ponieważ rozwijanie uzdolnień, zwłaszcza matematycznych, w dobie nauki zdalnej, to ogromne wyzwanie dla ucznia i nauczyciela.

Laureaci Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas I-III: Pierwsze miejsce ex aequo:  Anna Grzybowska Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Olszynie oraz Oliwia Kołodziejczyk Szkoła Podstawowa w Zarębie. Drugie miejsce Hanna Kolasa Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kościelniku, trzecie miejsce Bartłomiej Więckowski Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu.

Laureaci Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas IV – VI: pierwsze miejsce Krzysztof Szelest Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie, drugie miejsce Filip Gadecki Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu, trzecie miejsce Izabela Gettner Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Świeradowie Zdroju.

Laureaci Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas VII-VIII: pierwsze miejsce Michał Szuchalski Szkoła Podstawowa im. Emilii Plater w Platerówce, drugie miejsce  Dominika Rozińska Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Siekierczynie, trzecie miejsce Bartosz Kędzia Szkoła nr 2 im. Jana Pawła II w Świeradowie Zdroju.

Wszystkim Laureatom i ich Nauczycielom oraz Rodzicom serdecznie gratulujemy!

Niezbędnik