Niecodzienna wizyta

16-11-2017

Gabinet starosty był już miejscem wielu spotkań, zarówno tych poważnych na wysokim szczeblu politycznym jak i również istotnych pod względem społecznym. Niemniej jednak takiego spotkania nie spodziewał się nikt.

W środę (15 listopada br.) Starosta Lubański Walery Czarnecki przyjął niecodziennych gości. Tutejsze starostwo odwiedzili uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaniu im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba, którzy w roku szkolnym 2017/2018, realizują projekt edukacyjny pod nazwą ,,Lubię Lubań".

Celem projektu jest poznanie miejsc oraz osób z Lubaniu, które są godne poznania, a miejsca godne zobaczenia, tak by dziecko czuło więź ze swoim miastem i jego mieszkańcami. Były słodkości, drobne upominki, pytania, wspólne zdjęcia oraz mnóstwo uśmiechu.

A wszystko to dzięki spotkaniu z tak nietypowymi gośćmi. Podopieczni podczas spotkania zostali oprowadzeni po budynku starostwa powiatowego. Podczas wizyty, uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca w urzędzie. Były również próby postawienia pieczęci. Dzieci dowiedziały się również jakie zadania realizuje powiat oraz jakie sprawy można załatwić w starostwie.

Szczególne emocje towarzyszyły podczas wizyty w gabinecie Walerego Czarneckiego, gdzie najmłodsi mogli zasiąść w fotelu starosty oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.