28-04-2016
Nowa inwestycja powiatu
Odebranie promesy przez Walerego Czarneckiego, starostę lubańskiego.

Na dzisiejszej sesji rada powiatu, wprowadziła (na mocy uchwały budżetowej) nowe zadanie inwestycyjne dotyczące przebudowy drogi powiatowej w Rudzicy.  Na ten cel pozyskano dofinansowanie w wysokości 1,7 miliona złotych. Środki na jego realizację w 80 procentach zostały pozyskane z budżetu państwa natomiast reszta kwoty zabezpieczona została w budżecie powiatu.

Środki z budżetu państwa, w formie promesy przekazane zostały Staroście Lubańskiemu, Waleremu Czarneckiemu przez Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka oraz Posła na Sejm RP,  Marzenę Machałek. W sumie do gmin i powiatów trafiło ponad 30 mln zł.

Podkreślić należy fakt, że powiat lubański był jednym z największych beneficjentów tegorocznej pomocy z budżetu państwa.

- Przyznane pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę drogi powiatowej w Rudzicy. Zakres prac będzie obejmował odcinek o długości 4,3 kilometra.  Mam nadzieję, że już w czerwcu, po wyłonieniu wykonawcy w postępowaniu przetargowym, rozpoczniemy inwestycje. Niestety przyznana pomoc nie wystarczy na wykonanie zaplanowanych robót dlatego też pozostała kwota, została zabezpieczona w budżecie powiatu. – zaznacza starosta lubański Walery Czarnecki.

Zakres prac będzie obejmował przebudowę przepustów pod drogą uwzględniając regulację istniejących urządzeń w pasie drogowym, ułożenie ścieków rzędowych z kamiennej kostki, ułożenie nowej nawierzchni jezdni wraz ze zjazdami do posesji.

Nowa inwestycja powiatu
Odebranie promesy przez Walerego Czarneckiego, starostę lubańskiego.